DIY: Како да направите картонски кутии за организатор

Albert Evans 15-08-2023
Albert Evans

Опис

​Ги знаете ли оние картонски кутии што сте ги насобрале дома? Еве едноставен начин да ги претворите во практични кутии за организатори. Можете да ги користите за складирање на различни видови алатки и материјали.

Еве како!

Исто така види: Како да направите балон на Свети Јован

Чекор 1: Подреди ја кутијата

​ Најдете две кутии слични големина. Колку се големи или мали ќе зависи од предметите што сакате да ги складирате и организирате. По можност изберете кутии кои не се оштетени или свиткани.

Чекор 2: Исечете ги врвовите

Започнете со отсекување на сите врвови од една од кутиите за да го отворите горниот дел.

Исто така види: Како да направите садници од бршлен

Чекор 3: Направете ги преградите

​ Земете ја втората картонска кутија и исечете две од страните. Исечете ги парчињата во големина што ќе им овозможи дијагонално да се лизгаат во кутијата.

Исечете ги по големина додека не можат да се лизгаат во првата кутија дијагонално со мал отпор.

Чекор 4: Процепи за разделувачите

​ Исечете од центарот на двете странични панели за да создадете два процепи.

Чекор 5: Поставете ги разделувачите

​ Лизгајте ги двата панели во кутијата, проверувајќи дали и двете го допираат дното. Ова треба да создаде 4 посебни делови.

Чекор 6: Пополнете ги полињата

​ Вашите кутии за организаторот се подготвени! Наполнете ги со се што ви треба. Можете исто така даукрасете ја надворешната страна на вашите кутии ако сакате да ги прикажете.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.