Како да се организираат алатки: Држач за алат со лименки

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Ако сакате да поправите нешто низ куќата, како што е промена на штекер или да закачите нешто на ѕид, ќе треба да носите некои алатки како што се дупчалки и шрафцигери, како и мали делови како завртки и ѕидни приклучоци. И да ги носите во вашиот џеб или да ги ставите тие работи на подот или на масата до вас, не е најдобрата идеја. Веројатно ќе ви недостасуваат некои од нив. За да ги олесните овие задачи, постои едноставно решение: држач за алат направен од лименки. Најдоброто нешто е што можете да го направите според вашите потреби.

Исто така види: Како да го исчистите кадифениот тросед дома: 3 едноставни рецепти

Чекор 1: Соберете материјали

Изберете лименки според алатките што треба да ги носите. Избрав две мали калапчиња за сардина за складирање на ситници како завртки и клипови. Исто така, две поголеми лименки за носење на алатот. Доколку е потребно, започнете го овој проект со стегање на острите рабови на лименките со клештата.

Исто така види: Како да направите мобилно креветче

Чекор 2: Дупчете ги дупките

Прво, размислете како сакате да ги поставите конзервите. Потоа проверете каде треба да одат завртките и дупчете ги дупките во лименките. За конзервите со сардина правам 2 дупки, а за големите конзерви правам само една дупка.

Чекор 3: Дупчете ги дупките во дрвената летва

Обележете ја положбата на дупките што сте ги издупчиле во конзервите и со завртките издупчете ги дупките во дрвената летва. Ова ќе го олесни прицврстувањето налименки во следниот чекор.

Чекор 4: Прикачете ги лименките на дрвената летва

Поставете ги конзервите над дупките што сте ги издупчиле и додајте ги завртките. За мали лименки, можеби ќе треба да користите мал шрафцигер.

Чекор 5: Насликајте го држачот за алат

Изберете ја вашата омилена боја и испрскајте го држачот за алат. Откако ќе се исуши првиот слој боја, свртете ја наопаку за да добиете втор слој и да ја покриете целата површина. Оставете да се исуши 2 часа.

Чекор 6: Додајте рачка

За лесен транспорт, можете да додадете рачка во организаторот на вашата алатка. Избрав да користам кожен ремен затоа што може да ни се најде за закачување на држачот за алат на скала за да не морам да се спуштам секој пат за да добијам завртка или друга алатка. За да биде сличен на мојот, исечете лента од кожа од 4 инчи и закачете ја на дрвената летва со завртка на секој крај.

Чекор 7: Организирани алатки

Вашата кутија со алатки е подготвена за употреба. Сега не треба да барате каде ги ставате завртките и клиповите кога и да поправате нешто.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.