Направете сами природна Божиќна декорација

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Ако го сакате Божиќ, но не ви се допаѓаат овие претерани, светкави украси, ова е одлична идеја за вас. Оваа божиќна ѕвездена декорација на ѕидови во минималистички стил е совршена за мали станови и пред се ќе направи вашата куќа да мириса убаво! Ги сакам овие природни украси затоа што не само што трошите многу помалку пари, туку и го правите Божиќ поодржлив. А правењето свои новогодишни украси ви помага и вие да бидете во празнично расположение. Рачно изработените божиќни украси, исто така, се одличен и достапен подарок бидејќи им покажува на луѓето дека доволно се грижите да поминете одредено време од вашиот ден правејќи подарок за нив. Подготвени сте да го подобрите божиќниот декор на домот?

Чекор 1: набавете ги потребните материјали

Можете да користите стапчиња за скара или дури и стапчиња за пупки. Нивната големина ќе зависи од тоа колку голема сакате да биде оваа Божиќна ѕвезда. Можете дури и да направите различни големини од нив и да создадете композиција на вашиот ѕид. Ако и вие, како мене, немате свеж рузмарин, можете да користите вештачки листови од секаков вид, но генерално подолгите најдобро функционираат.

Исто така види: Како да направите филц животни чекор по чекор лесно

Чекор 2: Ставете ги чепкалките над формата на ѕвездата

За да ги исечете чепкалките до вистинската големина, почнете со поставување на врвот на дизајнот во форма на ѕвезда што го испечативте. Ти можешнаправете го ова без да користите цртеж како водич, но ќе биде потешко и вашата ѕвезда може да изгледа чудно на крајот од ова „Направете сами“.

Чекор 3: Исечете ги чепкалките за заби

Додека ги ставате стапчињата на врвот на ѕвездата, можете да ги исечете оние кои се предолги. По сечењето, вратете ги во положба.

Чекор 4: Залепете ги стапчињата каде што се вкрстуваат

Со помош на пиштолот за топол лепак, лепете ги стапчињата одржувајќи ги во форма на ѕвезда . Направете го ова еден по еден, додавајќи лепак каде што се вкрстуваат.

Чекор 5: Лепете ги листовите

Можете само да ги држите на место и да ги завиткате со риболов конец, но за да направите полесно е, претпочитам прво топло да ги залепам гранките на своето место. Секогаш поставувајте ја долната страна на гранките кон внатрешната страна на ѕвездата, ова ќе направи овој божиќен украс да изгледа подобро завршен кога ќе ги завршите сите ѕвездени делови.

Исто така види: Чекор по чекор: Прашина со помпон

Чекор 6: Закачете го вашиот минималистички божиќен украс

Можете да го закачите овој божиќен украс „Направете сами“ на ѕид или да го користите на вратата наместо да користите венец. И навистина одлично оди со минималистички декор.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.