Чекор по чекор: Организатор за ластици за коса

Albert Evans 07-08-2023
Albert Evans

Опис

Оние со средна или долга коса треба да имаат еластични ленти во близина за да ги врзат. Но, секогаш кога ќе извадите еластична лента од вашата коса, таа има тенденција да исчезне некое време бидејќи не е ставена на вистинското место.

Значи, за да се стави крај на овој проблем, идејата е да имате влакно еластичен организатор . Погледнете колку е едноставно и брзо да го направите вашето дома.

Чекор 1: Одделете ги материјалите

Соберете ги вашите гумени ленти за да дознаете каква големина ќе биде вашиот организатор. Покрај нив, ќе ви требаат само жица и игла.

Чекор 2: Свиткајте ја жицата

Како на сликата погоре, свиткајте ги краевите на жицата и потоа свиткајте го во форма на U.

Чекор 3: Ставете ги ластиците на жицата

Ставете ги сите ластици внатре во жицата така што тие се веќе организирани.

Исто така види: Чекор по чекор: Венец од филц цвеќиња за декорација

Чекор 4: Ставете ја иглата како затворач

Поставете ја иглата на едниот крај од жицата.

Исто така види: Домашни совети: Како да смените штекер

Чекор 5: Закачете го на саканата локација

На крајот, само изберете каде сакате да го закачите вашиот организатор и користете ја иглата за да ги споите двата краја на жицата. Тоа е тоа, многу практичност без да поминам низ работа!

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.