Како да направите дрвен држач за прибор за бања во 21 чекор

Albert Evans 04-10-2023
Albert Evans

Опис

Нема да ви треба многу за овој проект „Направете сами“, затоа ќе биде категоризиран во проекти за обработка на дрво „Направи сами“. Јас всушност користев работи што веќе ги имав за да го направам овој дрвен додаток за бања „Направи сам“. Ги потрошив сите завртки, боја и старо дрво што остана во мојата гаража. Направив држач за прибор за бања. Овие организатори и додатоци за бањи може да се користат за држење сапуни, масла и соли за капење, па дури и за украсување на вашите полици. Учењето како да се направи дрвен држач за прибор е одличен викенд-проект „направи сам“! Бидејќи се многу прилагодливи, сега се многу популарни во дизајнерската заедница.

Еве како да направите други проекти за обработка на дрво: Дрвени клешти за салата и држач за маса од банана.

Малите организатори за додатоци за бања направени од дрво се идеални за речиси сè. Имам едно од овие долго време и често ги користам за организирање и истакнување производи во мојата бања.

Како да направите дрвен држач за прибор: совети и употреби

1. Поставен како држач за клучеви на влезната маса

2. Користете го o да држите свеќа по ваш избор и некои кибритчиња.

3. Ставете го до мијалникот за да складирате сапун и лосион за раце.

4. Ставете кујнски прибор.

5. Облечете гона ноќната маса за да го држите телефонот, накитот или очилата.

6. Поставете цвеќе на пролет или минијатурно дрво во зима за да направите сезонски украси.

7. Чувајте го во кујната и искористете го за прикажување на задоволства и други прехранбени производи кога ќе дојдат гости.

8. Ставете го во близина на прозорец и покријте го со мало растение.

Совет: Ова се само неколку совети за стилизирање, дрвен држач за прибор може да се користи на безброј начини низ вашиот дом.

Чекори за правење додаток за бања сам од себе

Дали некогаш сте посакале да додадете парче мебел во вашата соба и да ја направите да изгледа поскапо веднаш? Современ штанд или маса е се што ви треба! Овие постаменти ќе и дадат на вашата соба изглед како музеј, правејќи сè што ќе ставите на нив да изгледа како да вреди повеќе пари! Во зависност од дизајнот и материјалот, дрвен држач може да служи и за декоративни и за функционални цели. Растенијата и орнаментите може да се прикажат на украсни столбови. Многубројни дрвени текстури и бои може да се користат за осветлување или затемнување на просторијата. Дрвените постаменти се шармантен допир на дом со ниско одржување, кој нуди повеќе поволности.

Еве ги чекорите за изградба на дрвен држач за прибор за бања:

Чекор 1. Ова е за стапалата надржач

За стапалата за држач, користете сад за да направите белег во дрвото.

Чекор 2. Обележете го главниот дел од телото

Исто така, треба да го означите главното тело на дрвото.

Исто така види: Како да измиете волнено ќебе дома

Чекор 3: Исечете

Сега исечете со пила.

Чекор 4: Плочата

Проверете ја добро исечената плоча.

Чекор 5. Песок

Се разбира, откако ќе ја користите пилата за да ја исечете соодветната форма, ќе имате груби рабови. За да ги измазнете рабовите, ќе користите шкурка за песок.

Чекор 6. Исчистете сега

Сега сè е совршено и мазно како што можете да видите на сликата.

Чекор 7. Сега пресечете ги стапалата

Време е да ги исечете стапалата. Запомнете дека веќе сте ги обележале стапалата во првиот чекор, па само внимателно исечете.

Чекор 8. Овде имам многу парчиња

Како што можете да видите, веќе имам исечено повеќе парчиња за стапалата.

Исто така види: Како да ја откинете облеката што се намалила при перење

Чекор 9. Ајде да ги составиме

Време е да ги собереме сите парчиња. Проверете ги сите мои парчиња.

Чекор 10. Користете топол лепак

Јас користам топол лепак за мојот проект.

Чекор 11. Сите стапала се готови

Како што можете да видите на мојата слика, ги залепив парчињата и сите стопала се готови.

Чекор 12. Прикачете ги на главното тело

Сега ќе ги прикачам на главното тело. Мора да го сторите истото и вие.

Чекор 13. Поминете го лепилото

Треба повторно да додадете лепак во овафаза.

Чекор 14. Лепак

Погрижете се сите делови добро да се залепат.

Чекор 15. Сите парчиња се на своето место

Како што можете да видите, сите три парчиња се на своето место.

Чекор 16: Како ќе изгледа

Треба да изгледа вака.

Чекор 17. Врвен изглед

Ова е фотографија од горниот дел.

Чекор 18. Боење

Иако овој чекор е опционален, само за да го подобрите изгледот на вашиот нов рачно изработен држач за прибор за бања, можете да го насликате на ист начин Што ќе правам моето?

Чекор 19. Насликајте го целосно

Ако сакате да ја обоите дрвената потпора, подобро е целосно да ја обоите.

Чекор 20. Оставете го да се исуши

По бојадисувањето оставете го целосно да се исуши.

Чекор 21. Конечно

Како што можете да видите, јас веќе го користам мојот дрвен држач. Се надевам дека овие чекори ви беа лесни. Можете да го споделите вашето искуство со оставање коментар во делот за коментари.

Дали овој проект ви беше забавен и лесен? Споделете го вашето искуство!

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.