Како да направите магнетен приврзок за клучеви во 6 чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Замислете да се разбудите доцна на работа во понеделник наутро и да брзате да се подготвите за работа и да откриете дека не можете да ги најдете клучевите од автомобилот. Или замислете дека се подготвувате за работа многу рано, сте подготвени да ја напуштите куќата и едноставно не можете да ги најдете клучевите од вашата куќа, фрустрирачки нели? Денес, ќе ви помогнам да го решите проблемот со изгубените клучеви со овој магнетен прстен за клучеви сам. Целта на овој проект е да ви овозможи никогаш да не треба да се грижите за губење на вашата куќа, автомобил или дури и клуч од канцеларија. Забавната работа е што правењето магнетен прстен за клучеви DIY е многу забавно и лесно да се направи. Тоа не одзема многу време и дефинитивно ќе уживате во целиот процес на производство.

Направи магнетен прстен за клучеви со магнет

Како што споменавме погоре, овој напис ќе ви помогне да го решите проблемот со губење на клучевите и постојано да ги барате .куќата кога брзате да заминете. Ако знаете дека честопати ги губите клучевите, тоа не мора да значи дека сте невнимателна личност. Понекогаш стресот од работниот ден може да ве натера да заборавите каде ги чувате некои од вашите предмети за домаќинството, а еден од најчестите и најлесно поставените предмети за домаќинството се вашите клучеви (било да е тоа клучот од автомобилот, клучот од куќата или клучот од автомобилот).биро). Знаејќи дека имате тенденција да ги губите вашите клучеви, решението за вашиот проблем би можело да биде да научите како да направите магнетна приврзок за клучеви каде што можете да ги чувате сите ваши клучеви за да не мора постојано да ги барате. Полесно е кога сите клучеви се заедно, бидејќи на тој начин е потешко да се изгуби во споредба со кога е само еден опуштен клуч.

Идеи за клучеви: Дрвен приклучок

Секој може сам да направи дрвен приклучок, најважното нешто што треба да направите е правилно да ги следите сите чекори и упатства за сам да се направи инструкторот. Откако ќе ги имате сите материјали што ви се потребни за да го направите вашиот приврзок, следете ги овие едноставни чекори за да го направите дрвениот приврзок:

 • Исечете го и извалкајте го дрвото
 • Додадете го делот
 • Додадете куки.

Забелешка: можете да изберете да го направите вашиот привезок од дрво со додавање на саксија каде што можете да поставите мало цвеќе за да дадете посебен шмек на декорацијата. Ако сакате да додадете саксија на дрвениот прстен за клучеви, по чекор 2 погоре:

 • Додајте ги куките и куката за вазна
 • Додајте го саксијата
 • Внимателно поставете го цветот во саксијата

Како да направите магнетен приклучок

Можете да изберете да го направите прстенот магнетен и исто такатоа е исто толку забавно како и другите типови привезоци за клучеви затоа што процесот на правење магнетен прстен за клучеви е брз и лесен. Следниве чекори ќе ве научат како сами да направите совршен магнетен прстен за клучеви.

Чекор 1. Означете растојание

Откако ќе ги соберете сите потребни материјали за овој проект, следното нешто што ќе треба да направите е да означите растојание од 4 cm на вашиот мдф помеѓу секоја од дупките што ќе ги направите.

Чекор 2. Користете дупчалка приближно со иста големина како вашиот магнет

Следниот чекор е да користите дупчалка која е приближно иста големина како магнетот што ќе го користите.

Чекор 3. Дупчете дупка на секоја ознака

Сега, на секоја ознака, внимателно издупчете дупка доволно длабока за да ги соберете магнетите внатре.

Исто така види: како да се направи помпон

Чекор 4. Вметнете ги магнетите во дупките

Следното нешто што треба да направите е да ги вметнете магнетите во дупките што сте ги направиле.

Исто така види: Како да се отстрани гума за џвакање од тепих + корисни совети

Совет: ако се лабави, пожелно е да додадете лепак за добро да се фиксираат.

Чекор 5. Закачете две куки

Веднаш по внимателно вметнување на магнетите во дупките, треба да поставите две куки на спротивната страна од местото каде што се магнетите, а потоа додадете го клучот прстен на ѕидот.

Чекор 6. Краен резултат

Вака треба да изгледа магнетниот приклучок. Ако успеете да го постигнете овој резултат, сега можете да го обесувате вашиотпривезоци за клучеви на магнети.

Идеи за клучеви

Ако сте целосно убедени дека ви треба приврзок за да ги држите сите клучеви и да го избегнете повремениот стрес од барањето лас, тогаш треба да знаете дека има многу идеи за клучни синџири што можете да ги усвоите и да ги направите сами. На крајот, без разлика дали ќе изберете да направите пообработен и рафиниран приврзок или едноставен приврзок, главната работа е што и двете ќе ви помогнат да ги најдете клучевите секогаш кога ќе ви требаат, на достапен и практичен начин. Постојат неколку идеи за клучни прстени од кои можете да изберете, во зависност од вашиот личен вкус и што сметате дека е најудобно и соодветно за вашиот декор. Додека мал приврзок, исто така, прави трик ако секогаш ги имате при рака клучевите, некои други идеи за приврзоци вклучуваат;

 • Приклучок од еленски рог монтиран на ѕид
 • Модерен рустикален приклучок за влез
 • Рустикален приклучок од потковица
 • Дрвен приклучок
 • Приклучок за засилувач на гитара
 • Приклучок од леано железо
 • Приврзок за клучеви (Совет: за овој тип на идеја за приврзок можете да ја изберете бојата на кабинетот што сакате да го користите)

Проверете и други супер корисни занаетчиски проекти за вашиот дом!

Направи вратамобилен телефон: 15 чекори држач за полнење мобилен телефон и Како да направите цвет од филтер за кафе сам: целосен водич!

Како излезе вашиот магнетен прстен за клучеви?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.