Направете своја сопствена споредна маса користејќи стар дрвен куфер

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

​Овој проект ќе користи стари дрвени кутии или куфери и ќе ги користи како убав украс. Ќе ве научиме чекор-по-чекор како да креирате прилагодена споредна маса за да ја направите ваша. Ајде да го провериме?

Чекор 1: Земете дрвена кутија

​Ако сè уште немате дрвена кутија или куфер дома, побарајте ги кај антички и користени саеми на предмети.

Исто така види: Како да инсталирате лизгачка врата во 9 лесни чекори

Чекор 2: Структура на ногалките на масата

Можете да најдете држачи за да ги формирате ногалките на масата во продавниците за градежен материјал.

Чекор 3: Или направете ваш штафет

​Ова се материјалите што ви се потребни за да направите свој триножник.

Чекор 4: Украсете ја вашата странична маса

​Боја дрвото од куферот и дрвениот штафет што го сакате и што најмногу одговара на вашиот декор. Овде ја избравме белата боја и се обложивме на украсните цели за да обезбедиме контраст.

Чекор 5: Последен допир

За да и дадете на вашата странична маса повинтиџ изглед, нанесете месинг агли на сите рабови на куферот. Доколку е можно, додадете ги и прицврстувачите и рачката.

Исто така види: Како да направите полица од дрвен канал

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.