Направете своја сопствена стапица за оси брзо и лесно

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

​Градо е кога имаш пријатели и оси почнуваат да се појавуваат, нели? Лименките со сода и други пијалоци се омилени на осите и, особено во лето, тие се појавуваат во групи и ја нарушуваат забавата.

Затоа ќе ви ја научам мојата домашна стапица за оси која ја пробав пред неколку дена. Добрата вест е дека целата работа е навистина лесна, не одзема ни 5 минути и не чини речиси ништо!

Чекор 1:

​ Прво, вие ќе ви треба само од:

- празно ПЕТ шише

- Ножици или стилето

- Лента за маскирање

Исто така види: Како да направите домашна боја

- мамка (газиран сок или кој било сладок пијалок )

Чекор 2:

Исечете го шишето за да го извадите вратот како што е прикажано на сликата. Ова е најтешкиот дел.

Чекор 3:

Отстранете го капачето, завртете го исечениот врат и прицврстете го со лента за маскирање на горниот дел од шишето, следејќи ја фотографијата на пример .

Чекор 4:

​Сега сè што треба да направите е да ја ставите „мамката“ во игра: само истурете малку од содата по ваш избор во шишето и почекајте. .

Не ми требаше половина час да ги внесам осите во стапицата. Сега само уживајте без прекини!

Исто така види: Како да ја замените рачката на вратата

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.