Baby Mobile: Како да направите Tsurus Mobile во 12 едноставни чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans
слоеви за да се даде структура. Пополнете ги слоевите на мобилниот креветче со нанижување на металните рамки, едната под друга, по опаѓачки редослед по должината на жицата.

Чекор 10: Завршете го мобилниот бебе

Повторете го истото Техника на врзување конци, залепете ги сите птици заедно и фиксирајте ги металните рамки со врел силикон. Ова ќе обезбеди рамката на креветчето да остане цврсто недопрена.

Чекор 11: Завршете го мобилниот оригами

Исечете ја дополнителната канап со помош на ножици за да му дадете на вашето креветче уредно финиширање на оригами мобилниот.

Чекор 12: Ѕвонете со ѕвонче

Врзете мало ѕвонче на дното на мобилниот креветче. Ќе ги задржи сите слоеви заедно и ќе го смири и забавува вашето бебе со звук. Со виси ѕвончето, мобилниот оригами е подготвен да виси над креветчето.

Исто така види: Дланка од урма: Најдобри совети за одгледување

Направи столарија

Опис

Дизајнирањето на расадникот е остварување на сонот за секој родител! Тие се целосно свесни дека нивниот мал пакет на радост помалку ќе го цени декорот; сепак топла и радосна подготовка започнува уште од првиот здив на животот во утробата. Од бојата на ѕидовите до мебелот и украсните предмети, тие напредуваат во градењето на поканувачки, релаксирачки и забавен свет за вашите деца.

Меѓу целиот мебел, креветчето е витално парче мебел. Украсувањето на креветчето е една од омилените работи на родителите. Тие дури и не бегаат од подигање нови вештини или учење нови работи на нивното родителско патување. Универзална вистина е дека родителите, без разлика дали се нови или искусни, секогаш се во потрага по иновативни идеи за украсување на собата на своето дете. На крајот на краиштата, за секој родител, неговото бебе го заслужува најдоброто.

Занаетите што се прават сами со хартија со личен допир и безбедни за бебињата се доста популарни. Мобилниот оригами, јапонската уметност на виткање хартија, е возбудлив дел од украсувањето бидејќи е безбеден за бебето и убав за очите. Користејќи ја јапонската уметност на виткање хартија, можеме да научиме како да направиме мобилен со цурус (малите птици што се виткаат) да виси над креветчето.

Мобилното бебе, кое се ниша на ветрот, е интересно да се погледне и смирување за да го задржите бебето во креветчето додекаТе чекам. Ајде да се нурнеме во креативниот свет на уметноста на оригами за да создадеме мобилен кревет за бебиња со вашиот личен допир. Сè што треба да направите е да го следите овој едноставен туторијал за креветчето, да го ослободите вашиот креативен ум и да создадете извонреден декор за скапоцената меморија што ќе ја чувате засекогаш.

Украсен ѕид: Како да декорирате со декоративна селотејп во 14 чекори

Чекор 1: Користете го Google за да видите како да направите оригами мобилен

Земете го вашиот мобилен телефон, земете ги листовите хартија за оригами и побарајте на Google како да направите оригами од птици од оригами.

Бонус совет: На интернет нема недостиг од идеи за уметност и дизајн на оригами. Ако сакате нешто друго освен птици, одете по тоа. Направете мобилно креветче со птици, риби, ѕвезди или создадете едно од вашите сопствени оригами за украсување.

Чекор 2: Следете ги чекорите

Внимателно следете ги чекорите, внимателно поминувајќи низ секој чекор за да се направат птиците. Бројот на птици зависи од големината на мобилниот кревет за бебиња што планирате да го направите. Направете неколку додатоци ако ви треба повеќе.

Чекор 3: Нацртајте ги очите

Следниот чекор во тоа како да направите мобилен кран е да ги нацртате очите на секоја птица со пенкало или молив.

Исто така види: Одржување сам

Чекор 4: Земете ги жиците за да ги направите рамки

Земете ги жиците за да направите рамки за да ги закачите птиците над креветчето. Отстранете го капакот одпластика за да го откриете металниот кабел (ако користите обложени жици наместо обични жици) и да му ја дадете потребната форма.

Чекор 5: Исечете ја жицата

По отстранувањето на пластичниот капак , исечете ја металната жица до саканата должина.

Чекор 6: Дајте ѝ ја саканата форма на жицата

Дајте им на металните жици или жици саканиот облик за мобилниот креветче. Мојот мобилен има три слоја, а со тоа и трите метални рамки. Завртете ги средните нишки, давајќи им форма на висечка јамка.

Бонус Совет: Погрижете се петелките да бидат точно во центарот за да може мобилното креветче да биде совршено избалансирано. Можете да користите клешти за да ја завршите работата како јас. Тоа ќе ја направи вашата работа лесна и чиста.

Сјај кактус: Направете жичана светлосна декорација во само 7 чекори

Чекор 7: Залепете ја жицата

Преземете ја жица и исечете ја на парчиња за да ги закачите птиците. Ставете лепак на горниот центар на секоја птица и залепете ја жицата на птиците. Оставете го лепилото да се исуши за жиците цврсто да се залепат за птиците.

Чекор 8: Закачете ги птиците на жица

Врзете ги птиците за металната рамка со врзување на жицата јазол. Можете да користите жежок силикон за добро да ги поправите како што направив јас за мојот мобилен кревет за бебе.

Чекор 9: Слој

Откако ќе завршите со врзувањето на птиците на сите метални рамки, придружете се на

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.