Божиќна декорација со шишарки и вински тапи (целосен туторијал)

Albert Evans 05-08-2023
Albert Evans

Опис

Природни шишарки и вински тапи често се користат за занаети. Но, дали знаете како да ги комбинирате овие две и да ги претворите во мини новогодишни елки? Следете го нашиот туторијал и создадете неколку слатки новогодишни елки за украсување на вашиот дом. Ајде да започнеме!

Исто така види: Како да го исчистите подножјето

Чекор 1: Соберете ги овие материјали за да ја креирате Божиќната декорација со шишарки и тапи

Еве кои материјали ќе ви бидат потребни за овој проект: шишарки, вински тапи , топол лепак и боја со прскање.

Чекор 2: Насликајте го шишарката со боја за прскање

Земете картонска кутија и на неа насликајте го шишарката. Погрижете се да испрскате боја на отворено или на локација со соодветна вентилација за циркулирање на емисиите на аеросол. Потоа оставете ја бојата да се исуши.

Чекор 3: Исечете ја винската плута на половина

Следно, пресечете ја винската плута на половина и употребете топол лепак за да ја споите плута со шишарката

Вашата Божиќна декорација со шишарки е речиси подготвена.

Исто така види: Како до Pegboard чекор по чекор 6 чекори

Чекор 4: Нанесете ја ѕвездата на врвот

Овде ставам мала украсна ѕвезда на врвот на борот шишарка за да го комплетирате изгледот на декор со божиќни шишарки. Поставете ги мини елките дома како украси или закачете ги на вашата вистинска елка. Зар не беше забавно?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.