Детска ламба DIY

Albert Evans 17-10-2023
Albert Evans

Опис

Ако вашите деца се плашат од темнината, да имате ѕвездена ламба за детска спална соба со проектор е одличен начин да вклучите светла без да ја правите премногу светла. Исто така, децата се фасцинирани од соѕвездијата, а правењето проектор со ѕвезди е одличен начин да ги научите за тоа. Овој проект за надградба е навистина лесен и веројатно ги имате сите материјали што ви се потребни околу вашата куќа. Кога ќе го вклучите проекторот со ѕвезди, вашите деца ќе се чувствуваат како да спијат под ѕвезденото небо.

Чекор 1: Соберете ги материјалите

Ако сакате да направите соѕвездија кои можат да се видат на ѕидот, ќе ви требаат две различни големини на клинци. Поголемиот клинец ќе се користи за да се направат ѕвездите на соѕвездијата, а помалиот за другите ѕвезди.

Чекор 2: Скршете ги острите рабови

Со клештата притиснете го целиот раб на конзервата за да го смачкате остриот дел.

Чекор 3: Нацртајте ги соѕвездијата

На секоја страна од конзервата означете ги дупките каде што ќе бидат ѕвездите на соѕвездијата. Можете да ги испечатите за да бидете сигурни дека сте ја поставиле секоја ѕвезда на правилна позиција.

Исто така види: Направете го тоа сами: како да декорирате стаклено шише

Чекор 4: Залепете ги ѕвездите во плехот

Со најдебелиот клинец, направете дупка во секоја ознака од соѕвездието. Потоа, со потенок шајка, залепете случајни ѕвезди околу проекторот. Направете ѕвезди колку што сакате.

Чекор 5:Насликајте го проекторот за соѕвездија

Изберете ја вашата омилена боја за да ја насликате конзервата. Се одлучив за црно мастило за да изгледа како ноќно небо.

Чекор 6: Нацртајте ги соѕвездијата

Откако мастилото ќе се исуши, со помош на постојаниот маркер, нацртајте ги линиите што ги поврзуваат ѕвездите на соѕвездијата. Ако сакате, можете да ги напишете и вашите имиња до нив.

Чекор 7: Исечете го картонот

Ставете ја конзервата на картонот и трагајте околу неа. Исечете го картонот и направете мал отвор со ножици за да го собере прекинувачот за трепкачите.

Чекор 8: Вметнете ги волшебните светла

Залепете ја батеријата на трепкачот на картонот, вметнувајќи го прекинувачот во претходно направената дупка. Потоа ставете го трепкачот во ѕвездениот проектор.

Чекор 9: Затворете го дното на ѕвездениот проектор

Поставете го картонот преку отворот на конзервата и залепете го со леплива лента. Користев електрична лента за да одговара на бојата што ја обоив лименката.

Исто така види: Како да поправите патент: 12 лесни чекори за да го поправите скршен патент!

Чекор 10: Вклучете го Kids Light

Вклучете го Kids Light и гледајте како оживува вашиот домашен ѕвезден проектор за деца.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.