Како да ги пренамените старите фармерки: Организатор на ѕидови

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Се прашувате што да правите со старите фармерки? Исто така, дали ви е потребен ѕиден организатор за да ослободите простор на вашата маса? Ако е така, ова е совршен туторијал за вас. Ќе употребиме стар пар фармерки и ќе ги претвориме во организатор што ќе можете да го приспособите според вашите потреби, во зависност од материјалите што треба да ги складирате. Имајќи ѕиден организатор до вашето биро е најдобриот начин да имате лесен пристап до вашите залихи без да го натрупувате.

Чекор 1: Занаети со фармерки

За ова упатство користам машки фармерки бидејќи џебовите обично се поголеми од женските. Исто така, ми се допаѓа избледената естетика на овој пар фармерки.

Исто така види: Како да направите хроматски круг чекор по чекор

Чекор 2: Отстранете ги штипките за појас

Прво, почнав со отстранување на сите штипки за ремен. Не бев сигурен колку ќе искористам за овој проект, но во секој случај, ги извадив сите и ги зачував оние што не ги користев за други проекти.

Чекор 3: Исечете ги џебовите

Со добри ножици за сечење ткаенина, исечете ги сите задни џебови. Исечете што е можно поблиску до шевот без да го поминете.

Чекор 4: Наредете сè за дизајнирање на организаторот на ѕидот

Првото нешто што треба да направите е да одлучите што сакате да складирате во овој ѕиден организатор. Требаше да знам како да организирам занаетчиски набавки, такаГи собрав потребните материјали и ги ставив на врвот на дрвената табла за да одлучам за положбата на секоја од нив.

Исто така види: Како да засадите рузмарин во саксија: 9 совети како да се грижите за рузмарин

Чекор 5: Залепете ги џебовите и јамките за ремените

Со помош на пиштол за топол лепак, закачете ги џебовите и јамките за ремените на дрвената плоча. За џебовите, ставете лепак на страните и на дното на ткаенината, држејќи отвор на врвот. Потоа залепете ги двете страни на јамките на ременот, оставајќи ја средината лабава.

Чекор 6: Брз совет

Ако сте поставиле нешто во погрешна положба, користете фен за коса за да го омекнете лепилото и да го откачите од дрвената штица.

Чекор 7: Додајте ги куките C

Обележете ја положбата на куките C каде сте ја ставиле шипката и дупчете дупка на секоја страна. Вметнете ги куките C.

Чекор 8: Додајте завртки за да ги држите квадратите

Обележете ја положбата на квадратите и додајте завртки за да ги држите квадратите на место.

Чекор 9: Организатор на ѕид

На задната страна на дрвената табла, додадете кука на секоја страна. Значи, сè што треба да направите е да ги организирате вашите занаетчиски материјали или дури и училишниот прибор за вашите деца.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.