Како да направите балон со пчели во 8 чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans
време е да се направи осми преклоп. Обележете ги точките на горниот дел од секоја превитка додека треба да нанесете лепак на точките за да ги направите топчињата од хартија.

Чекор 4: Обележете ги останатите кругови

Секое превиткување ќе ви го даде местото каде да го нанесете лепилото. Потоа расукајте ги круговите и ставете ги еден врз друг, внимавајќи наборите на секој круг совршено да се наредени. Користете остри ножици за да направите мал засек на работ на секоја бразда.

Како да насликате стаклени чашиАлтернативно, можете да ги залепите на ѕидот со помош на лента за маскирање за да го повторите обликот на новогодишна елка.

• Направете венец со нанижување помпони во различни бои. Закачете го на гол ѕид за да создадете акцент за забава.

• Ставете панталони на бамбус ражен или слама за да направите прекривки за торта.

• Наредете неколку пом во различни големини и залепете ги со селотејп заедно за да направите привлечно централно парче за вашата маса.

• Направете скулптурално парче декор за вашиот дом со додавање на хартиени панталони на краевите на сува гранка од дрво за да изгледа како лажно дрво. Можете исто така да ја искористите истата идеја за да направите лажен цветен аранжман со прикачување разнобојни саќе помпони на врвот на ражничи или бамбусови столбови.

Како да направите дрвени куќички од играчки

Опис

Балонот со пчелни кошници е разноврсна декорација бидејќи можете да го користите како украс на дрво, да врзете неколку заедно за да направите украси за забава, па дури и да ги обесувате од мобилниот креветче.

Но, тие може да бидат прилично скапи за купување преку Интернет или во продавница, имајќи предвид дека се хартиени топчиња. Наместо тоа, можете да ги направите дома користејќи ги упатствата во ова упатство.

Сè што ви треба е хартија, лепак и конец за да направите свој балон со саќе. Овој занает е прилично едноставен ако ги следите чекорите. Затоа, ајде да започнеме да учиме како да правиме топчест балон.

Diy Kids CraftsПрикачете стринг

Откако ќе завршите со лепењето на круговите во чекор 6, поставете ја низата по наборите во центарот на круговите хартија. Потоа нанесете лепак на ознаките четвртина на надворешните рабови на полукруговите на двете страни од оџакот.

Чекор 8: Соединете ги страните

Потоа спојте ги горните клапи и дното на полукруговите на кои нанесовте лепак во претходниот чекор. Притиснете цврсто додека не се исуши лепилото. Треба да се исуши за околу три до пет секунди.

Направи балон за пчела кошница

Топчињата од саќе хартија сега се подготвени за употреба. Одлични се како украси за забава. Можете исто така да ги користите за да додадете боја на заднината во вашите видеа или дури и да ја оживеете просторијата.

Еве неколку идеи како да го користите украсот од хартиена топка:

Исто така види: Како да направите ѕвонче за ветрот со рециклирани материјали

• Врзете неколку хартиени топчиња на конец. Повторете додека не имате неколку жици. Потоа закачете ги над прозорецот или на сводот за да создадете завеса за пом пом.

Исто така види: Како да направите кутија од хартија во 8 многу лесни чекори

• Додајте реси на крајот од топчињата од занаетчиска хартија и ставете ја секоја пом пом над светилка во низа светла за да создадете фенер ефект.

• Користете двострана лента за да залепите пом на врвот на завитканиот подарок за да направите разнобоен украс за подароци за вашите роденденски подароци.

• Закачете ги хартиените пом-пом како украс на вашата елка.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.