Како да се направи континуирана линиска уметност

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Постојат неколку видови уметности кои може да се нацртаат со вертикална, хоризонтална, дијагонална, цик-цак, заоблена, брановидна, уметност со нокти и конец, меѓу другото.

За оние кои не знаат многу за оваа тема, вреди да се спомене дека линиската уметност, или уметноста на стинг, е една од новите форми на уметност. И најдоброто: многу лесно се прави. Се разбира, тоа вклучува многу вежбање за еволуција, но толку вреди.

Ако штотуку ги започнувате вашите експерименти, идеално е да земете помали цртежи и да ги дистрибуирате цртежите со линии во различни позиции додека движењата не бидат посигурни. Верувајте ми: уметноста со нокти и линии е апсолутно интуитивна и нема да ви требаат многу предмети за да започнете со тренинг.

Исто така види: Како да направите едноставна дрвена гардероба

Ајде да одиме на списокот:

1) Изберете дизајн што ви се допаѓа, ако е можно со едноставни линии, и испечатете го.

Исто така види: Направете сами: Како да направите минималистички, лесен и евтин штанд за накит

2) Изберете рамка.

3) Имајте бел постојан маркер со вас за да ја следите линиската уметност на стаклото. Ако сакате друга боја, слободно.

4) Хартија во заднина - во зависност од бојата на маркерот, изберете контрастна хартија за позадина за да се истакне уметничкото дело.

Прилично едноставно, нели? Сега кога ја имате листата при рака, време е да ја примените вашата континуирана линиска уметност во пракса.

Проверете го овој совет за изработка сам и забавувајте се!

Чекор 1: Изберете уметност околу која ќе работите

Изберете еднавид на уметност што носи креативност и носи пријатен предизвик да се дојде до крајот. Во овој случај, ја избрав мојата слика со пребарување на мојот мобилен телефон и решив да ја испечатам во големина А4 (обврзница).

Чекор 2: Изберете рамка за фотографија

Ќе изберете рамка за фотографија за да ја користите рамката. Доколку имате стари слики или знаете како да направите рамка, искористете ја можноста. Рамката ќе игра суштинска улога во резултатот на вашето уметничко дело.

Чекор 3: Заштитете го вашето уметничко дело

Сега ќе го прикачите вашето уметничко дело на рамката така што стаклото го штити дизајн . Важно е листот да не се движи додека ги креирате потезите.

Чекор 4: Исчистете го стаклото

Чистењето на стаклото на рамката е исклучително важно за да ви ја олесни работата. Направете го тоа користејќи мека, малку влажна крпа. Кога ќе завршите, исушете ја таблата користејќи листови хартија.

Видете исто така: како да направите рециклирана хартија дома.

Чекор 5: Направете ваше уметничко дело во една линија

Сега ќе го користите вашиот бел маркер за да го нацртате линија на уметност што ја избравте. Можете да го направите ова одеднаш без да го кревате маркерот или можете да го правите малку по малку, што е полесно за вас.

Не грижете се да направите совршена копија.

Чекор 6: Направете позадина

Отстранете ја референтната хартија од рамката. Изберете контрастна боја за вашата позадина. Ова ќе направиНаправете го вашиот дизајн да се истакне.

Исечете ја хартијата во големина и вметнете ја во рамката пред повторно да ја затворите.

Чекор 7: Стилирајте ја вашата уметност

Сега уживајте во уметноста. Едноставноста на единствената линија ќе ве освои и ќе донесе деликатес на местото избрано за неа.

Слободно стилизирајте ја вашата уметност како што сакате: можете да користите маркери во различни бои, хартии во позадина кои се со шема, мали гранки во рамките, LED светла во рамката за слика и многу други добри идеи кои ќе направат сета разлика за вашиот проект. Навистина вреди да ја пуштите вашата имагинација!

Ви се допаѓа идејата? Продолжете да се инспирирате многу повеќе! Проверете и како да приспособите кригла дома!

А вие, каква уметност најмногу ви се допаѓа?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.