Како да се организира кујнски кабинет: Држач за алуминиумска фолија

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Дали барате организатор за мал кујнски плакар и сите тие се премногу скапи? Па, имам за вас едноставна идеја за која се потребни само 6 материјали за изработка и неколку минути. Тоа е организатор на алуминиумска фолија и пластична фолија за прицврстување на внатрешноста на вашиот плакар. Едноставните идеи за кујна како овие заштедуваат многу простор и помагаат да ја одржувате вашата кујна организирана бидејќи е полесно ако имате место за сè. И ова е проект за рециклирање, што го прави уште подобар.

Исто така види: Како да направите удел од мов за растенија во 14 чекори

Чекор 1: Соберете ги материјалите

Проверете дали ги имате на располагање сите материјали пред да започнете со ова „Направи сам“.

Чекор 2: Исечете ги клапите

На отворената страна на кутијата, исечете ги клапите. Ако вашата кутија е поголема од ролната со фолија и пластична фолија, исечете ја за да ја направите малку помала за да можете да ги видите кога се во кутијата.

Чекор 3: Измерете ја големината на контактната хартија

Поставете ја кутијата на врвот на контактната хартија за да ја измерите. Големината треба да биде доволно голема за да ја покрие целата надворешност на кутијата и да има малку дополнително на врвот за да се свитка во кутијата. Нацртајте на задната страна на хартијата и исечете ја.

Исто така види: Како да одгледувате компири во саксии во 11 чекори

Чекор 4: Почнете да ја лепите контактната хартија на кутијата

Од едната страна од контактната хартија, извадете дел од заштитата и пастата - тоа во кутијата. Потоа со линијар почнете да го отстрануватеостатокот од заштитата на контактната хартија со притискање на кутијата и отстранување на меурчињата. Откако целата кутија е покриена со контактна хартија, треба да има просечно 1cm вишок на врвот за преклопување. Но, прво, исечете го секој агол од контактната хартија.

Чекор 5: Преклопете ги навнатре

Свиткајте ги преостанатите четири парчиња контактна хартија навнатре, покривајќи го работ на кутијата и дајте тоа е подобра завршница.

Чекор 6: Залепете ја двостраната лента

Додајте две парчиња двострана лента на задниот дел од кутијата. Потоа поставете го организаторот на фолијата и пластичната обвивка на внатрешната страна на вратата на кабинетот и притиснете го на неа.

Чекор 7: Подготвени да го организирате вашиот кујнски кабинет

Поставете ја алуминиумската фолија и пластична фолија во вашиот организатор и таа е подготвена за употреба! Не треба повеќе да се грижите за нередот во плакарот.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.