Картонска кутија завиткана во сисално јаже

Albert Evans 31-07-2023
Albert Evans

Опис

Јас користам картонски кутии за да организирам разни работи во мојата гаража. Проблемот е што времето минува и кутиите почнуваат да се уништуваат. Тогаш решив да ги зајакнам моите кутии со сисали јажиња. На крајот ми се допадна резултатот и затоа сум тука.

Исто така види: Како да ја измиете бојата за вратоврска за прв пат во 11 лесни чекори

Чекор 1: Што ќе ви треба

Штотуку користев картонска кутија, сисал јаже и топол лепак.

Чекор 2: Лепење на јажето

Ставете топол лепак на картонската кутија и почнете да ја завиткувате со јаже. Треба само да додадете доволно лепак (само внимавајте да не се исуши лепилото) и да го покриете, слој по слој.

Чекор 3: Кутија завиткана во јаже

Ова е како ќе изгледа изгледот на кутијата.

Чекор 4: Резултат

Готово. Можете да ја користите картонската кутија како што сакате, вклучително и да организирате кутии за чај.

Исто така види: 3 начини да користите паста за заби за да ја исчистите вашата куќа

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.