Направете го тоа сами: како да декорирате стаклено шише

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Украсените шишиња може да се користат и за украсување забави и за вазни за цветни аранжмани или други украсни предмети. Значи, овде ќе научите како да декорирате стаклено шише користејќи специјална техника. Чекор по чекор е многу едноставен и не чини ништо. Проверете!

Чекор 1: Соберете ги следните материјали

​За да го направите вашето украсено шише, ќе ви требаат стаклено шише, пиштол за топол лепак и конзерва со спреј за боја. Картонската кутија е опционална, само предлагам да ја користите за да не ја извалкате околината.

Чекор 2: Напишете на шишето

​Користете го пиштолот за топол лепак за пишување зборот што го сакате на шишето. Напишав Љубов, но можете да изберете кој било збор доколку е краток.

Погрижете се лепилото лесно да се вади и да се движи многу бавно.

Исто така види: Зачувајте ја тиквата за Ноќта на вештерките во 8 чекори: Како да ја зачувате тиквата

Чекор 3: Подготвено пишување

​Вака треба да изгледа шишето со завршеното пишување.

Исто така види: Како да врамите платно

Чекор 4: Насликајте го шишето

Дојде време да ја користите бојата со спреј за бојадисување целото шише. Не заборавајте да го превртите за бојата да дојде на сите страни.

Чекор 5: Започнете со украсување на стаклено шише

​Вашето украсено шише е подготвено! ! Зарем не беше прекрасно? Истото може да се направи и со тегли за конзервирање, на пример.

Сега украсете со цвеќиња и направете го вашиот дом поубав и персонализиран!

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.