Направете го тоа сами: светилка за конзерва за пиво

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Денес ќе научите како да ги оживеете лименките пиво кои секогаш завршуваат во ѓубрето. Овој чекор по чекор ќе ви покаже како да направите светилка од лименка за пиво. Тоа е прилично лесно. Проверете го подолу.

Чекор 1: Што ќе ви треба за да ја создадете светилката за лименки за пиво

​Најдобриот дел од овој проект „Направете сами“ е тоа што цената е толку мала. И ветувам дека нема да изгледа рециклирано. На крајот ќе имате многу креативна и поинаква светилка.

Чекор 2: Направете вертикален пресек на лименката за пиво

​ Исечете вертикална линија на конзервата со помошен нож

Исто така види: Како да направите личен дифузер за ароматерапија

Чекор 3: Направете неколку слични исечоци

​Продолжете да правите вертикални исечоци околу целата конзерва. Оставете простор не повеќе од 1 cm помеѓу секое сечење.

Исто така види: Направете сами јагода во тенџере

Чекор 4: Скршете ја конзервата

Внимателно притиснете и здробете ја конзервата. Ќе забележите дека лентите што ќе ги исечете ќе се поместат нанадвор како на сликата.

Целта е да ги внесете свеќите во конзервата, затоа погрижете се да ги распоредите лентите што е можно полесно. залепете ја свеќата внатре.

Чекор 5: Закачете ги лименките

​Откако ќе ги повторите претходните чекори на некои лименки, користете врвка или сисал за да ги закачите онаму каде што сакате да го користите капакот на лименката како поддршка.

Ова е резултатот! По желба можете и да ги насликате лименките и да ги направите уште подекоративни.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.