Направете сами: Како да направите 3D вез на обрач за вез

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

​Дали некогаш сте се запрашале како да ги направите оние прекрасни 3D везови што понекогаш ги наоѓате? И погодете што: не е скапо и не одзема многу време. Со некои канцелариски предмети можете сами да направите 3D вез на дрвена рамка. Прочитајте понатаму за да дознаете како!

Исто така види: Упатство за 4 чекори DIY: Научете како да направите минималистички приврзок за клучеви

Чекор 1:

​ Закачете ја ткаенината и закачете го саканиот дизајн или збор на ткаенината со помош на врвка или врвка за чевли. Прицврстете го кабелот на ткаенината со неколку иглички. Кога ќе ја постигнете саканата форма, зашијте го дизајнот на ткаенината за да не се лизне.

Исто така види: Како да направите потпирачи за зглоб во 10 супер брзи чекори

Чекор 2:

​ После тоа, користете конци за вез за да шиете други обрасци околу кабелот така што врвката да биде невидлива. Направете го ова користејќи конци за вез со потемна боја, што на крајот ќе ви даде убав 3D ефект.

Чекор 3:

​ Поставете го обрачот за вез со 3D вез во посакуваниот агол од вашата дневна соба и забавувајте се покажувајќи им го на гостите!​

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.