Оригами: направете кутија за чување канцелариски предмети

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

​Овој проект „Направи сам“ ќе ве научи како да креирате кутија што ќе се користи за складирање на канцелариски материјали како што се спојници и спојници. Изгледа супер слатко и многу лесно се прави. Чекор по чекор е подолу.

Чекор 1: Ќе ви требаат 3 квадратни хартија

Исечете 3 парчиња хартија во квадратна димензија. Ако користите 3 бои како јас, ќе изгледа поубаво.

Чекор 2: Започнете со превиткување

​Свиткајте ја хартијата во триаголник

Чекор 3 : Второ преклопување

​ Повторно преклопете го вашиот триаголник - спојте ги темињата десно и спојте ги во центарот.

Чекор 4: Трето преклопување

​ Повторете го претходниот процес, сега со левите темиња. И погрижете се да го добиете истото како што ви го прикажувам на сликата.

Чекор 5: Четврто преклопување

​ Отповикајте ги чекорите 3 и 4 и вратете се во положбата на триаголникот од чекор 2. Сега преклопете поврзете го горното теме со центарот. Вашата хартија треба да има ознаки како крилја.

Исто така види: Направете сами за љубителите на чај: Креативни подароци

Чекор 6: Повторете го процесот на другите две парчиња хартија

​Истите превиткувања мора да се направат и на останатите хартии.

Исто така види: Како да направите новогодишен декор за врата од стан

Чекор 7: Спојување наборите

​ Сега спојте ги како што е прикажано на сликата. На крајот, прикачете ја портокаловата хартија на жолтата, затворајќи ја вашата кутија.

Чекор 8: Сега само вметнете ги канцелариските материјали

​И готово! вашата маса ќе биде организирана, па дури и ќе добие украс.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.