Штанд за накит DIY

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

​Денес ќе ве научиме како да направите прекрасен држач за накит во облик на дрво. Проверете го чекор по чекор за да креирате свој.

Чекор 1:

​ Се што ви треба за да создадете сопствен држач за накит се 3 чинии со различни големини, лепак „Sugru“, што во основа е лепак што се лепи за секаков вид материјал, и парчиња дрво во форма „Y“ за да го обесувате вашиот накит.

Чекор 2:

  • 1 Земете ја најголемата чинија и ставете ја на дното од држачот. Потоа виткајте мала количина од лепилото и ставете го на средината на дискот.

    Исто така види: Како да насликате мермер и да имате одличен резултат во само 9 чекори
  • 2. На лепилото ставете го најдебелиот дел од стапот за сечење дрво.

  • 3 и 4 и 5. Повторно ставете уште една ролна лепак на стапчето а на лепилото ставете ја чинијата со средна големина.

  • 6 и 7. Ставете го ролерот за лепило на чинијата со средна големина и залепете го парчето дрво.

    Исто така види: Направете сам надградба
  • 8. Виткајте го лепилото и залепете го на дрвеното парче, а на лепилото ставете го порцеланот во форма на сад.

Чекор 3:

​ На крајот, ставете го големото парче дрво врз последниот порцелански сад како што е прикажано на сликата.

Чекор 4:

​ Вашето прекрасно дрво за накит е подготвено. Држачот за накит изгледа толку креативно и функционално. Можете да го поставите вашиот прекрасен накит на порцеланските чинии и да ги закачите вашите нараквици, прстени и ѓердани награнка. Ако ви се допадна оваа креативност и сакате да дознаете повеќе, посетете Растечки простори.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.