Свинска свинче банка со шише за миленичиња

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Дали знаевте дека можете да направите свинче банка од шишиња за миленичиња? И дека може да биде толку забавно да се украсуваат и да се научат децата на важноста да се заштеди малку? Па, ова „направи сам“ свинче е она што ќе ве научам!

И најдобриот дел е што тоа не е само свинче за шишиња: тоа е многу слатка свинченце што ќе сакате да го научите.

Постојат 9 многу забавни чекори во кои ќе ги тестирате своите вештини, па дури и ќе создадете добра опција за подарок. Само не велам дека тоа може да го направат деца затоа што иглата се користи и тоа може да биде опасно.

Но, можете да почнете да учите токму сега како да ја направите вашата свинче банка чекор по чекор. Вреди да погледнете уште еден туторијал за играчки DIY за деца и да се инспирирате!

Чекор 1: Направете рез во шишето ПЕТ

Изберете тркалезно ПЕТ шише за телото на свињата. Не можев да најдам мало шише, па користев решетка. Во вашиот случај, претпочитајте помал, што е посоодветно.

Исечете шлиц доволно голем за да ги соберете монетите.

Чекор 2: Подгответе ги капачињата за шишиња

Следно, ќе ги користите капачињата од шишињата за да ги направите свинските нозете. Прво нанесете топол лепак врз нив.

Чекор 3: Ставете ги капачињата на шишето

Ставете го шишето хоризонтално со отворот свртен нагоре. Потоа поставете го секој капак подшише, каде што би биле нозете на свињата. Оставете две стапки на секој крај.

Чекор 4: Насликајте го шишето

Осликајте ја свинчевата банка со вашата омилена боја. Ова дури може да биде време да им дозволите на децата да се забавуваат.

Чекор 5: Исечете две уши од картон

Можете да ги нацртате ушите на свињата од картон и да ги исечете . конци за лепење.

  • Погледнете и како да направите магично стапче сами!

Чекор 6: Исечете лента за опашката

Потоа исечете тенка лента од картон за да ја направите опашката на свињата. Лентата треба да биде тенка и зашилена.

Чекор 7: Завиткајте ја лентата околу пенкало

За да ја направите опашката на свињата кадрава како што треба, завиткајте ја лентата околу пенкало како што е прикажано.

Чекор 8: Закачете ги ушите и опашката на свињата

Користете топол лепак за да ги залепите ушите и опашката на шишето за домашно милениче.

Чекор 9 : Украсете ја свинчевата банка!

Квинчето сега е подготвено за употреба. Можете да го декорирате со мониста, панделки или било што друго за да го направите уште поубав!

Некои идеи за украсување на вашата свинче банка што сами ќе си направите:

• Додадете очи, нос и уста на свинско лице. Можете да ги насликате или да ги нацртате на обоена хартија и да ги исечете пред да ги залепите. Друга опција е да користите слатки налепници. На пример, налепници со гугливи очи за очи и налепница за срце за носот или образот.уста.

• Наместо да го бојадисате шишето, можете да го покриете и со ткаенина со дезен.

Исто така види: DIY кригла

• Друга опција е да завиткате конец или предиво околу шишето за да додадете текстура.

• Ако ја правите свинчевата банка за мало девојче, не можете да погрешите со додавање сјај на шишето. Исто така, пар пигтили направени од волна и сместени зад секое уво ќе изгледаат чисто.

Како да направите свинче банка дома? Уште неколку идеи:

Иако свинченцето е забавно за децата, секој друг начин за складирање монети ќе биде доволен за возрасните.

• Земете стаклена тегла со капак и направете процеп на капакот за да ги ставите монетите. Залепете го капачето. Можете исто така да го направите ова од калап за колачиња, чипс или за грицки со пластичен капак.

Исто така види: Како да го отстраните лепилото од ѕидот DIY – 6 лесни чекори за да го отстраните лепилото од ѕидот

Со малку креативност, можете да го претворите речиси секој предмет во свинче банка и да го украсите за да изгледа симпатично и практично !

Па, дали ви се допадна идејата? Погледнете и како да направите играчка за вртење и уште повеќе да се забавувате за вашите малечки!

А вие, дали имате повеќе идеи како да креирате свинче за шишиња за миленичиња?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.