Направете сами Како да наредите тапервер во кујната

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Дали и вие сте уморни од гледањето дека вашиот тапер и стаклени садови ја заземаат целата ваша кујна, и покрај вашите најдобри напори? Речиси се чувствува како без разлика колку пати ќе ги ставите овие капаци, тие никогаш не седат мирни. За да имате таков хаос на шанкот во кујната или во шкафовите, секако е потребен цел ден за повторно да ги организирате. И не само тоа, можеме целосно да ја разбереме таа фрустрација кога станува речиси невозможно да се најде контејнер за да се чуваат остатоците од вечерата. Сепак, знаеме и дека учењето како да организирате гардероба за гардероба дефинитивно може да ве спаси од секаков вид главоболка на долг рок. Па што е решението? Не грижете се! Тука сме да ви ги донесеме најдобрите совети за организирање пластични садови.

Исто така, уште една предност на овие идеи за тоа како да се организира тапервер во кујната е тоа што не ви треба долг список на материјали или алатки за да спречите пластичните садови да го уништат системот за организација на кујната. Значи, без понатамошно одложување, ајде да се нурнеме во нашиот туторијал за начините на организирање саксии во кујната.

Овде, на homify, можете да проверите многу други проекти на организацијата „Направете сами“ што ќе ви го олеснат животот. Секогаш го правам следново: како да организирам капаци и тави и трик да ја затворам кесата со грицки.

Чекор 1. Набавете ги пластичните садови што сакате да ги организирате

Сакате да знаете како да организирате тапервер во кујната? Еве како да започнете. Првиот чекор е едноставно да ги поставите сите саксии што ги сакате организирани на едно место. Вие не треба да се грижите за неговата форма и големина; овој водич ќе ви помогне да ги соберете сите на најкорисен и најлесно достапен начин. Според експертите, складирањето/преместувањето на сите тенџериња во еден шкаф е првиот чекор до многу корисен метод на организација.

Чекор 2. Отстранете ги капаците

Сега кога ги имате сите тегли со вас, следниот чекор е да ги отстраните нивните капаци. Да, одвојувањето на капаците од контејнерите ќе ви олесни да ги достигнете во време на потреба. И во исто време, ќе се шокирате кога ќе видите колку простор добивате во плакарот со оваа техника. Затоа, следете го овој чекор и прочитајте понатаму.

Чекор 3. Во вашата фиока, поставете две таперни

Во овој момент, треба да ставите две отворени тегли во вашата фиока. Тие треба да бидат доволно големи за да ги сместат вашите тенџериња и капаци одделно. Кога ги купувате, проверете дали нивната големина е во склад со просторот во вашата фиока, инаку вашата фиока може да добие преполно чувство. За подобра јасност, можете да ги погледнете контејнерите што се користат на сликата.

Чекор 3.1.Почнете да ги ставате капаците на контејнер

Откако ќе ги имате контејнерите со соодветна големина во вашата фиока, сега треба да ги поставите сите капаци на еден од нив. Од двата фенси контејнер го искористивме за капаци, а поширокиот го задржавме за тенџерињата. Можете да го сторите истото за подобро искористување на просторот.

Чекор 4. Ставете ги теглите една во друга

Кога ќе завршите со редењето на капаците, треба да ги ставите теглите една во друга. Додека го правите ова, наредете ги според нивната големина. Започнете со најголемиот сад и завршете го процесот со најмалиот.

Исто така види: Макси капчиња: Целосен туторијал за правење ќебе без игли

Чекор 5. Ставете ги саксиите во садот

Откако ќе ги наредите саксиите, мора да ги ставите во садот што сте го избрале за нив. На тој начин, вашите два совршено организирани контејнери ќе ги држат уредно вашите тенџериња и капаци.

Чекор 5.1. Ставете ги чиниите во преостанатиот простор

Ако ви останува малку простор во фиоката, може да се користи за чување тенџериња или чинии кои немаат капак или за складирање на кој било друг кујнски додаток.

Со чекорите споменати погоре, требаше да разберете како да ги организирате пластичните садови на наједноставен можен начин. Иако ова е можеби најлесната техника за натрупување на вашиот тапервер, секогаш можете да пребарувате на интернет за други паметни начини за организирање.tupperware или чувајте ги сите ваши контејнери за храна на место. Се работи само за тоа што одговара на вашите лични потреби. Всушност, за да заштедите време, еве неколку брилијантни совети како да ги ставите тие капаци и тегли под ваша контрола. Погледнете ги идеите за организација на тапервер наведени подолу:

• Користете платнени канти за книги како разделувачи – За да ги одржувате пластичните садови со различна големина уредни и уредни, секогаш можете да користите платнени канти за книги како разделувачи. Можете да најдете неколку кутии со книги во собата на вашето дете или да купите некои од маркетите. Но, ако не сакате да трошите пари, можете да користите сè што може да ви помогне да ги поделите вашите тенџериња и капаци, а сепак непречено да се вклопите во вашите фиоки.

• Користете штипки за држење контејнери – Додавањето на штипки на страничните кабинети или фиоки е еден од најпосакуваните начини за складирање на садови. Можете да купите евтин, готов комплет за штипки од продавницата или можете да користите некои хардверски материјали за да го составите сами.

• Користете држач за списанија за складирање на капаци – Можете исто така да додадете држач за списанија или сортирач на датотеки во вашиот плакар за лесно складирање на капаци и контејнери. Чувањето во шкаф ќе ви помогне да ги држите шишињата подалеку од вашите деца.непослушен. Да, знаеме како децата сакаат да си играат со контејнерите што се наоѓаат на плочките во вашата кујна.

• Купете организатор за капак/тегла од маркетот – ако „направи сами“ не е навистина ваш стил; треба да знаете дека сите продавници за организациони решенија имаат своја верзија на организатори на капаци. Тие обично се достапни во различни форми, големини и се супер прилагодливи за да понудат максимална помош.

Исто така види: Како да се отстрани бетонска боја во 7 чекори

Значи, сега немате оправдување да ја оставите вашата фиока за тапервер неорганизирана! Исто така, не смеете да заборавите да го препорачате овој водич „Направете сами“ на вашите пријатели и семејството за да ги направите вашите секојдневни задачи за складирање храна апсолутно погодни.

Дали знаете друг совет за организирање пластични саксии? Споделете со нас!

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.