Како да направите дрвен држач за четка за заби: Водич за сам

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans
екстра за иднината.

Како да ги рециклирате старите фиокидржач за заби и паста за заби, сите подготвени за употреба.

Исто така види: цвет на среќата

Како да декорирате мебел со тапет

Опис

Вашето утро започнува, а денот завршува во бањата. Немојте да се чудите! Го започнувате денот со миење заби, а потоа го завршувате вашиот ноќен ритуал на четкање повторно во бањата, нели?

Ако има место во вашата куќа што треба да се организира за да ви биде убаво утрото и твојата ноќ мирна, тоа е бањата. Значи, за да го одржувате организирано, треба да имате простор за едноставен држач за четка за заби.

Што друго можете да очекувате од еден ентузијаст за обработка на дрво како мене, освен да ви покажам едноставен начин да направите дрвен држач за четка за заби за да ја организирате вашата бања?

Иако, кога пребарувате на интернет ќе најдете многу идеи како да направите држач за четка за заби, она што ќе ви го покажам денес е лесен начин како да направите дрвен држач за четка за заби дома. Можете да го користите на работната површина. Сепак, додајте кука и можете да ја претворите и во држач за четка за заби монтиран на ѕид.

Значи, сега ајде да влеземе во нашето „Направи сам“ расположение. Соберете ги залихите како што се дрвена табла, острица за пила, алат за брусење, завртки и долги метални спојни делови. Набавете куки ако правите ѕиден држач за четка за заби и почнете да правите дрвен држач за четка за заби за вашата бања. Еве одиме!

Како да направите масичка од дрвени калемидрво за самостојна држач за четка за заби

Земете дрвена табла и со мерна вага и молив измерете ја и означете ја саканата големина за дрвениот држач за четка за заби.

Чекор 2: Исечете парчето дрво

Откако ќе го измерите и означите парчето дрво, исечете го во големина со ножовка.

Исто така види: Како да направите телевизиски панел за палети од палети

Чекор 3: Исечете ги дупките

Со дупчалка направете голема дупка за пастата за заби. Можете да ја користите пастата за заби што обично ја користите дома како референца и да ја направите дупката врз основа на неа. Погрижете се дупката да не е преголема за пастата за заби да се лизне од држачот. Не треба да е премногу мала за да не можете да ја вметнете во дупката.

Чекор 4: Дупчете мали дупки за завртки

На двата краја на парчето дрво вие се користат за едноставниот држач за четка за заби, дупчат дупки за завртките. Ќе ви требаат овие дупки за да ја поправите металната врска за да го направите држачот за четка за заби.

Чекор 5: Еве го дрвото со дупки

Еве ја дрвената табла со голема дупка за држење паста за заби и две мали за завртки. Сега, со молив, означете ги точките за да ги направите дупките за четката за заби. Бројот на отвори за четки за заби зависи од тоа колку четки за заби сакате да чувате. Правам три дупки, две за нас и еднаБонус: Големината на металната прачка треба да биде доволно голема за да создаде празнина помеѓу две дрвени штици, така што четките за заби се на половина пат помеѓу двете парчиња дрво. Така, можете да ја користите четката за заби како референца при мерење и сечење на металната прачка.

Чекор 11: Подгответе се за поврзување

За поврзување на двете парчиња дрво со метални шипки помеѓу нив, ќе ви требаат две завртки, спојници и подлошки за прицврстување на завртките. Проверете дали двете завртки се доволно големи за да се вклопат низ двете парчиња дрво и металните прачки.

Чекор 12: Поврзете ги дрвените парчиња

Поставете ги подлошките над дупките и вметнете ги завртките во дупките што сте ги направиле за нив во парчето дрво. Ставете ја металната шипка на завртката. Сега поставете го дрвениот дел со метални прачки и завртки на основниот дрвен дел. Ве молиме погледнете ја сликата за јасна слика за чекорот.

Чекор 13: Затегнете ги завртките

Со шрафцигер, затегнете ги завртките. Овде ќе ви треба мускулна сила, бидејќи мора да ги поминете завртките низ основното дрво. Погледнете како ќе изгледа дрвениот држач за четка за заби откако ќе се поврзе и прицврсти.

Чекор 14: Сега знаете како да направите држач за четка за заби

Еве ја вашата четка за коса

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.