Украсување кутии за ткиво

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Кутени кутии често изгледаат досадно или премногу детски. Затоа решив да го украсам мојот за да можам да го изложам во бањата или на мојата маса. Ви го прикажувам чекор по чекор подолу.

Исто така види: Како да направите занаети со жица од шенил

Чекор 1: Материјали за украсување на марамче

Користев голема сандаче, картон, ножици, пенкало , 6 долг врат капачиња за пиво, топол лепак и боја за прскање.

Чекор 2: Нанесете нов капак на кутијата

Решив да ја направам дупката каде што излегуваат шаловите малку помала од оригинален. Затоа, исеков квадрат од картонот и потоа го залепив на кутијата за марамче.

Чекор 3: Залепете капачиња за пиво

Со картонот што ја покрива кутијата и веќе направената дупка , почнав да украсувам. Залепив неколку капачиња за пиво на врвот на кутијата.

Чекор 4: Спреј боја

За последен допир, ја испрскав целата кутија со златна боја за прскање.

Исто така види: Како да го промените Колеус: 11 многу лесни чекори за вашата градина

Дали ви се допадна резултатот?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.