Упатство: Декоративен синџир за колички

Albert Evans 04-08-2023
Albert Evans

Опис

​Откако внука ми Клара и внук Родриго дојдоа на гости, во последно време сè беше за бебињата. Веќе имав направено синџир за количка за ќерка ми, па сега сум доста искусен во ова. Затоа сакам да ви покажам како можете лесно да направите свој синџир за колички или ланец за креветчиња за вашите деца.

Чекор 1:

​ Најпрво, изберете 2 фигури или симболи и нацртајте ги на лист хартија. Потоа префрлете ги двете фигури на ткаенината двапати и исечете ги. Сега треба да имате вкупно 4 парчиња ткаенина пред вас.

Чекор 2:

​ По избор, можете да ги навезете ткаенините. За да го направите ова, користете молив од ткаенина, нацртајте парче ткаенина (на пример, лице на мечка) и навезете го дизајнот со црн конец.

Исто така види: Како да направите дрвена кутија со алатки

Чекор 3:

​ Следниот чекор е шиење. За да го направите ова, ставете ги двете соодветни парчиња ткаенина еден врз друг (отпечатените страни однадвор) и закачете ги заедно. Ако имате машина за шиење, ви препорачувам да ја користите. Алтернативно, можете да го направите ова рачно. ВНИМАНИЕ: Осигурајте се да оставите отворена празнина од 2 см на врвот на фигурата. Ќе ја искористите дупката за да ја наполните фигурата со памук. Сега додадете конец во дупката и целосно зашијте ја дупката.

Чекор 4:

​Сега земете една од штипките за синџирот за цуцла и ставете врвка на неа. Низата треба да биде околу 10 см подолга од ширината на количката.

Чекор 5:

​ Потоа можете да го украсите конецот со бисери во различни бои. Совет: за уште повеќе да го персонализирате ланецот, можете да додадете коцки со букви за да го интегрирате името на вашето дете во ланецот. На крајот го правите вториот клип за синџир за цуцла на другиот крај од врвката. Отстранете ги остатоците од низата пред да преминете на следниот чекор.

Чекор 6:

​Речиси сте готови! Ви преостанува само да ги врзете фигурите за синџирот и тоа е тоа!

Чекор 7:

​ Забавувајте се правејќи ги вашите деца среќни :)

Исто така види: Како да исчистите тепих дома: 2 едноставни и евтини рецепти + корисни совети

Погледнете го оригиналниот проект на блогот cuchikind.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.