Како да направите ѕвонче за ветрот со рециклирани материјали

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Понекогаш не е лесно да се биде блиску до природата кога живееш во град. За да го внесете спокојството и благосостојбата на природата во вашиот дом, можете да додадете растенија, да имате извор на вода и да слушате како дува ветерот. Како да направите ветровити дома? Постојат многу различни начини да се направи ветровит од рециклирани материјали. Во ова упатство ќе направиме многу едноставни и лесни конзерви за рециклирање. Ветерните ѕвончиња се смирувачки и релаксирачки. Вреди да посветите неколку часа за да го направите ова едноставно и лесно ветровито ѕвонче.

Чекор 1: Соберете ги конзервите за ѕвонење на ветерот

Ќе ви требаат најмалку 3 конзерви со различни големини кои можат да се вклопат една во друга. Тие можат да бидат од лименки со млеко, конзервирана храна, боја и други хемикалии. Само погрижете се да ги исчистите пред да започнете со проектот. Потоа штипнете ги острите рабови на конзервата со помош на клешти.

Чекор 2: Направете дупка во лименките

Во средината на дното на секоја може да направите дупка со помош на шрафцигер или шајка. Ако користите риболов линија за овој проект, користете мала дупчалка, но можете да користите и јаже, така што ќе ви треба поголема дупка.

Исто така види: Како да насликате гипс картон како професионалец во 6 лесни чекори

Чекор 3: Како да сликате лименки

Можете да ги насликате со боја за прскање или акрилна боја. Ако сликате со акрилна боја, треба да нанесете баремтри слоја боја.

Чекор 4: Прицврстете ги лименките

Вметнете ја риболовната линија во дупките во конзервите за да ги прицврстите. На врвот треба да има долга врвка од која ќе го закачите ѕвонењето на ветерот. Потоа врзете јазол во риболовната линија во внатрешноста на лименките за да ги држите на место. Ставете ја едната конзерва во другата осигурувајќи се дека се преклопуваат. Повторете ја постапката за секоја конзерва.

Исто така види: 8 неверојатно лесни совети за одгледување јагули

Чекор 5: Закачете го кристалот на ѕвонењето на ветрот

На крајот од ѕвонењето на ветерот ќе треба да додадете нешто тешко за да може ветрот да ја помести линијата внатре и да се затресе лименките. Наместо кристал, можете да користите неколку мониста, камен, итн...

Чекор 6: Закачете го ѕвонењето на ветерот

Земете го вашиот ветар и закачете го или на вашиот тремот или во близина на прозорец, така што кога дува ветрот, лименките ќе се нишаат и ќе слушнете прекрасна, мека мелодија.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.