Како да направите пловечка маса покрај креветот

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Дали некогаш сте размислувале да имате висната ноќна маса? Дали знаете како е таа? Тоа е парче мебел што е директно прицврстено на ѕидот и многу добро помага при организирање на мали предмети. И како што е суспендиран, завршува оставајќи повеќе слободен простор, што е секогаш одлична работа во декорот на спалната соба.

Па, ако размислувате да купите ноќна маса висната од ѕидот, ова е написот Направете сами за обработка на дрво што ви требаше. Ќе ве научам на брз чекор по чекор за да ви покажам како да креирате сопствена висечка маса.

Постојат неколку лесни чекори кои треба да се следат и кои бараат само малку внимание за да постигнете одличен резултат. Вреди да се проверите и да се инспирирате!

Исто така види: Како да го исчистите таванот во 8 едноставни чекори

Чекор 1: Еве ја лебдечката маса

Бидејќи оваа статија е за тоа како да закачите лебдечка ноќница, верувам дека веќе го имате вашиот лебдечки кревет маса во вашата спална соба. Како што можете да видите, еве една моја слика.

Чекор 2: Отстранете ја фиоката

Ако вашата лебдечка ноќна маса има фиока, отстранете ја. Ќе ви треба простор за да го поставите телото на масата на ѕидот.

Чекор 3: Парчињата што ќе го прицврстат на ѕидот

Овие парчиња се задолжителни за да ја прицврстите вашата лебдечка ноќна маса на ѕидот.

Видете исто така: Како да направите лесни полици.

Чекор 4: Прицврстете ги деловите на телото

Сега кога знаетеважноста на овие делови, ќе мора да ги прикачите на телото. Направете го тоа од внатрешната страна на мебелот.

Чекор 5: Дупчете дупки во ѕидот

Треба да дупчите и дупки во ѕидот. За ова, користете вежба.

Чекор 6: Измерете го растојанието

Се разбира, пред да дупчите дупки на ѕидот, мора внимателно да го измерите истото растојание внатре во мебелот за правилно да се вклопи.

Чекор 7: Измерете ги точките на ѕидот

Откако ќе го измерите растојанието, следното нешто што треба да направите е да ги измерите точките на ѕидот.

Исто така види: Како да направите камера за деца во 15 чекори

Чекор 8: Проверете дали е исправен

Користете либела за да проверите дали дупките се прави.

Чекор 9: Дупчете ги ѕидовите

Сега, време е навистина да ги дупчите ѕидовите и да ги дупчите дупките.

Чекор 10: Ставете ги пластичните парчиња на ѕидот

Поставете ги штипките во дупките што штотуку ги направивте.

Чекор 11: Сега ставете ги внатрешните држачи

Ова оди до ѕидот. Треба да бидете сигурни дека е добро прицврстен.

Чекор 12: Ќе изгледа вака

Како што можете да видите, клинците се цврсто зашрафени во ѕидот. Мора да бидете сигурни дека е цврсто и сигурно за да спречите превртување на масата.

Чекор 13: Сега поправете го на ѕидот

Сега можете да го поправите на ѕидот.

Чекор 14: Проверете дали е исправен

Користете го нивото и проверете дали балонот е центриран.

Чекор 15:Готово!

Конечно е готово! Дали виде? Беше многу лесно да ја инсталирате вашата лебдечка маса.

Од друг агол

Изгледа многу елегантно гледајќи од овој друг агол.

И добро ја поддржува тежината на предметите

Поставив потешка книга за тестирање.

Ми се допаѓа?

Јас ми се допадна овој проект и се надевам дека и вие го сакате. Погледнете сега како да направите дрвена рамка за слики и добијте многу повеќе инспирација!

Што мислите за оваа маса?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.