Како да одгледувате пченка дома: 8 лесни чекори + совети

Albert Evans 30-07-2023
Albert Evans

Опис

Пченката е годишна култура со сладок вкус за разлика од сите други. Ако отсекогаш сте сакале стебленце пченка (или неколку), треба да знаете дека оваа култура зазема многу простор во градината. Но, иако главно се одгледуваат за индустриска употреба, некои сорти пченка исто така дозволуваат да се одгледува во домашна градина. Значи, ако сакате да знаете сè за тоа како да одгледувате пченка дома, еве едно едноставно патување во 8 чекори од кога, каде и како да се засади пченка, како да се подготви земјиште за садење пченка, потреби за вода, совети за грижа за градината пченка до методот на берба.

Чекор 1: Најдобро време за садење пченка

За да го дознаете најдоброто време за садење пченка, тоа ќе зависи од регионот во кој живеете, бидејќи зависи факторите на животната средина на секое место. Имајте предвид дека, од садење до цветање, на вашата пченка ќе и треба температура помеѓу 24 и 30 степени.

Доколку живеете во региони со голема надморска височина, како што се РС, СЦ, јужно од СП, јужно од МС и јужно од МГ, избегнувајте садење во студените сезони, бидејќи ризикот да влијае на пченката и да го одложи неговото збратимување, Висок е. Ако живеете во региони со мала ширина и блиску до нивото на морето, треба да избегнувате прекумерна топлина од истата причина.

Нема потреба прво да ги садите во затворен простор, а потоа да ги пресадите во градината, бидејќи ова еможе да ги наруши новоформираните корени. Засади пченка директно на отворено. Што се однесува до тоа како да ја подготвите земјата за садење пченка, внимавајте на почвата, бидејќи на пченкарното стебленце му треба многу плодна почва, жива со корисни организми. Додадете старо ѓубриво или користете компостирани есенски лисја како ѓубриво.

Чекор 2: Правилно полевајте во времето на садење

Стебленцето на пченката треба добро да се наводнува за време на садењето. Откако ќе се засади, му треба приближно еден сантиметар вода неделно. Почвата мора да се одржува влажна. Иако пченката толерира помалку наводнување, помалку вода може да резултира со откажување на зрното. Секогаш нанесувајте вода во основата, на површината на почвата на растението, а не над врвот. Исто така, внимавајте да не претерувате со вода бидејќи тоа може да предизвика венење, опаѓање на листовите и на крајот смрт на растението. Можете да ја намалите количината на вода во зима. Во времето на садење, водата е од суштинско значење.

Чекор 3: Како да се засади пченка

Важен дел од грижата за садењето пченка е да се знае правилниот начин на засадување семиња. Семињата треба да се засадат на околу 5 инчи длабоко. Колку е потопла климата, толку е подлабоко семето. Засади во редови, оддалечени околу 6 инчи. Две линии мора да бидат оддалечени најмалку 70 сантиметри. Просечната стапка на ртење на слатката пченка е 75% и насемето треба да никне за 7 до 10 дена.

Чекор 4: Како да се грижите за младите стебленца од пченка

Расадите од пченка, кога се високи од 7 до 10 сантиметри, треба да се разредат па тие се оддалечени околу 8 до 12 инчи по ред. Доколку останат садници, отстранете ги со отсекување на нивото на земјата.

Чекор 5: Плевене

Плевенето е важен дел од успешното садење пченка дома, бидејќи пченката не може да се натпреварува со плевел за раст и хранливи материи во почвата. Треба да ја чувате пченката без плевел и треви, особено околу првиот месец од растењето.

Кога плевете, внимавајте да не ги оштетите корените. Можете да користите мотика ако сакате да бидете исклучително внимателни да не ги оштетите плитките корени. Исто така, внимавајте да не ги отстраните страничните пука бидејќи тоа може да доведе до пад на приносот. Постои уште еден начин да се спречи излегувањето на плевелот. Дознајте за ова во следните чекори.

Исто така види: Како да исчистите валкана плочка за бања со оцет во 6 чекори

Чекор 6: Како да го наводнете полето со младо пченка

Ако местото каде што живеете е многу суво, полека наводнете го полето со пченка, особено плитки корени. Од моментот кога ќе се забележат ресните или свилените нишки кои наликуваат на коса кои растат од врвот на увото, до жетвата, дајте им на растенијата многу вода.растенија.

Се препорачува стапка од 5 галони вода по квадратен метар земја. Можете едноставно да додадете 2 инчи вода неделно за да ја поедноставите оваа пресметка и да обезбедите соодветна влажност за вашите растенија од пченка. Ако почвата е песочна или климата е исклучително топла, зголемете ја оваа количина. Водениот стрес не е добар за пченката, затоа секогаш не заборавајте да ја полевате добро.

Исто така види: Како да растете карфиол l Водич со 6 чекори за почетници

Чекор 7: Користете прекривка над земјата

Прекривката е исто така важен чекор во вашето патување за одгледување пченка. Додавањето прекривка не само што помага да се намали испарувањето, туку може да помогне и да се спречи растот на плевелот. Се вели дека прекривката од слама или сличен материјал помага во контролата на плевелот и ја задржува влагата во стебленцето на пченката. Други извори на прекривка вклучуваат чипс од кора или пластична обвивка.

Чекор 8: Соберете ја пченката

Оберете ја пченката веднаш штом ќе забележите дека ресните почнуваат да стануваат кафеави и ушите отечени . Зрната треба да бидат полни и млечни. Ако зрната изгледаат повеќе квадратни отколку полни, тоа значи дека поминало некое време и шеќерите се претворени во скроб. Лушпите исто така треба да изгледаат свежи и не исушени.

Постојат три вида слатка пченка: обична, збогатена со шеќер и супер слатка. Секој содржи различно ниво на сахароза, што се менувавкус и текстура на пченка. Послатките сорти ќе останат послатки подолго по берењето.

Точниот метод за берба е да се повлечат ушите надолу и да се извртуваат за да се отстранат стебленцата. Јадете веднаш по бербата или конзервирајте. Од 60 до 100 дена до жетвата е времето потребно пченката да расте.

Совети: штетници и болести

За да спречите пченката да ја јадат птици или животни, добро покријте ги семките со земја. Ако ова е голем проблем што го имате, обидете се да користите пилешка жица во редовите додека не излезат садниците. Погрижете се да ги отстраните кога стебленцата на пченката ќе 'ртат или ќе бидат оштетени.

Други штетници и инсекти кои ја уништуваат пченката вклучуваат пченкарни црви. Црвите може да се контролираат со нанесување растително масло измешано со вода и течен детергент. Или, спречете ги да навлезат во школките со прицврстување на штипка за алишта на крајот од секое уво.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.