Луксузна куќа на плажа: Како да користите школки во вашиот декор Лесно направете го

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Ако го сакате тој шик декор на куќа на плажа, кој меша златни и светли бои, еве неверојатно лесен и прекрасен DIY! Можете да го направите за декор на вашиот дом, да го користите за тематски забави или дури и декор за свадба на плажа. Совршено е како сад за накит, сад за сапун и што друго може да дојде вашата фантазија. Потребни се само 6 чекори за да се заврши ова упатство!

Чекор 1: Исчистете ја лушпата и нанесете шпакле

Ако треба да ја исчистите лушпата, оставете ја да отстои неколку часа во рок од мешавина од вода и белило. После тоа, користете стара четка за заби и паста за заби за да ја отстраните нечистотијата. Ако внатрешната страна на вашата лушпа има излупено некои од нејзините надворешни слоеви, наполнете ја со прачка и оставете ја да се исуши

Чекор 2: Избрусете го китот

Откако целосно ќе се исуши, користете парична казна шкурка за да ја направите површината мазна. Ова исто така ќе помогне бојата да се стегне.

Чекор 3: Израмнете ја лушпата

Обично лушпите се поголеми од едната и потенки од другата страна, а за да биде порамна, можете да користите глина или епоксиден кит за да создадете потпора под него. Додадете го тестото на дното на лушпата, превртете го и притиснете го на маса за да биде иста висина како долгата страна. Оставете да се исуши како што е наведено.

Чекор 4: Насликајте ја внатрешноста

Осликајте ја внатрешноста на школкасо акрилна боја. Дадов три слоја одвнатре и потпора под лушпата. Додадов и слој на рабовите кој ќе се фарба со спреј. Ова ќе работи како прајмер, со што златната боја ќе се истакне повеќе.

Исто така види: Како да се грижите за растението календула

Чекор 5: Покријте го белиот дел

Со лента за маскирање, покријте ја целата внатрешност на лушпата. За да се осигурате дека златната боја бои само на вистинските места, исечете ги рабовите со занаетчискиот нож.

Чекор 6: Спреј боја

Нанесете боја со прскање на сите рабови, ротирајќи ја лушпата за да се осигурате дека ќе ги погоди сите страни.

Чекор 7: Отстранете ја лентата и готови сте!

Штом бојата за прскање ќе се исуши, отстранете ја лентата и таа е подготвена за работа! подготвени за употреба во вашиот декор! Кажете ми во коментар како би ја носеле оваа прекрасна и луксузна морска школка!

Исто така види: Полица за чевли за влезната сала

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.