Направете го тоа дома: Декорација за тегла за зачини

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Ако сакате да готвите, сигурно сакате и вашите состојки секогаш да бидат организирани и подготвени за употреба. Освен тоа, многу е поубаво кога се чуваат во убави тегли, по можност персонализирани.

Затоа, погледнете како да ги претворите теглите со џем во украсени тегли за зачини за вашата кујна. Изгледа неверојатно!

Чекор 1: Подгответе ги шишињата

Одделете ги шишињата што сакате да ги користите. Измијте, стерилизирајте и оставете да се исушат.

Исто така види: Како до Pegboard чекор по чекор 6 чекори

Чекор 2: Насликајте ги капаците и ставете етикети

За да ги приспособите парчињата, одделете ги капаците од шишињата, ставете ги на весник и бојадисајте со боја за прскање со саканата боја. На сликата погоре е користена боја со бакарна боја.

Додека се чека да се исушат капаците, лепете самолепливи етикети со името на она што ќе се чува во садот.

Исто така види: Како да направите канделабри за маса

Чекор 3 : Завршете со машна

За да направите убава завршница, користете врвка во боја, како канап, или лента по ваш избор и врзете ја околу шишето. Тоа е само декоративен детал, па можете да го поставите понатаму нагоре или надолу како што сакате.

Вашето персонализирано шише е подготвено. Едноставно, евтино и ќе и даде на вашата кујна супер симпатичен декоративен шмек.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.