Направете сами Како да направите суспендирани подлоги за чаши за вино во 10 чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Дали некогаш сте биле на дегустација на вино со вашите пријатели? Ако е така, сигурен сум дека сигурно сте уживале во искуството. Ако не, треба да планирате искуство за дегустација на вино со вашата група што е можно поскоро; навистина не сакате да го пропуштите ова искуство!

Исто така види: Како да направите топка од конци (целосно чекор по чекор)

Виното се смета за еден од елитните пијалоци. Ако сте почетник, делумно наполнете ја чашата. Пробајте го виното. Само ако ви се допаѓа вкусот, повторно вчитајте. Дегустацијата на вино вклучува низа чекори. Ќе се забавувате ако ги следите овие чекори:

Исто така види: метална корпа
  • Истурете го виното во чаша
  • Направете вител
  • Уживајте во аромата
  • Испијте една голтка

Прескокнувањето на кој било од овие чекори ќе ја намали целата сесија на дегустација.

Дали знаевте дека виното се служи во специјални чаши? Овие чаши се апсолутно зачудувачки и го засилуваат искуството за дегустација на вино. Откако ќе го пробате виното, дефинитивно ќе размислите да имате висечки подметач за вашите чаши за вино. Неколку опции на дрвени подлоги за чаши за вино лесно се наоѓаат за продажба во многу продавници. Сепак, изградбата на сопствен подлога за сам сам секогаш ќе биде најдобрата опција. Држачот за стакло за вино, како што сугерира името, ќе ви овозможи да ги држите само чашите. Ако барате нешто со складиште за шишиња за вино,размислете да се одлучите за вински кабинет во тој случај.

Најдобар држач за стакло за вино е висечки подлога. Елегантно го прикажува матичниот софтвер и ја додава убавината на собата. Можете да го прикачите на полицата на барот или дури и на полицата во кујната, тој е исклучително разновиден.

Можеби се прашувате дали ова парче е навистина толку убаво, за неговото создавање би било потребно многу време и вештини. Еве што е, ако ги следите чекорите споменати подолу, ќе научите како да правите подметачи дома, да уживате во оваа активност и брзо да ја завршите.

Има и други DIY проекти дома кои се одлични за љубителите на виното! Ако ова е вашиот случај, не пропуштајте: како да ги исчистите заматените очила. Може да погледнете и друг проект кој ве учи како да чувате кристални пехари и чаши

Чекор 1.

Ќе ви требаат две парчиња жлеб на јазикот и плочата со жлебот . Измерете 4 mm од јазот и пресечете го.

Чекор 2.

Ајде да дојдеме до основата на држачот за вино стакло. Ќе ви треба поширока основа. Исечете ја средината на таблата малку подолга од основата на чашата за вино. Должината на парчињата ќе зависи од длабочината на вашиот кујнски кабинет.

Но, прво, ајде да го погледнеме списокот на залихи - даска за јазик и жлеб, пила, чаша за вино, пенкало, лепакдрво, шкурка, боја, четка, шрафцигер и завртки.

Чекор 3.

Прицврстете ги деловите од жлебот на основата на држачот за вино стакло. можете да користите лепило за овој чекор, но препорачуваме лепак за дрво.

Чекор 4.

Залепете две парчиња жлебна плоча на основата со страната на празнината кон центарот.

Чекор 5.

Чувајте ја дрвената полица настрана час или два. Кога лепилото целосно ќе се исуши, избрусете го дрвото. Користете шкурка за да ги измазните рабовите.

Чекор 6.

Еве го чекорот кога ќе почнете да ги покажувате вашите уметнички вештини. Можете да изберете да ги насликате дрвените полици или да дозволите текстурата на вашето дрво да се спои со естетиката на собата.

Чекор 7.

Бидејќи создаваме висечка подлога за чаши за вино, ќе мора да ја закачиме на дното на која било од постоечките полици во кујната. Дупчете дупка близу секој крај на држачот за чаши.

Чекор 8.

Прикачете го на дното на полица во вашиот кујнски кабинет.

Чекор 9.

Штом подметнувачот е безбедно прикачен на полицата од кујнскиот шкаф, ставете ги чашите за вино.

Чекор 10.

Колку импресивно изгледа вашата висечка подлога за вино стакло?

Ако сакате да создадете решетка за вино или бар за складирање на вашите шишињаод вино, тоа мора да биде целосно направено од стакло. На овој начин, можете да ја прикажете и вашата огромна колекција на вино. За да додадете вкус, размислете да користите ленти светла на работ на секоја полица.

Како изгледаше вашиот висечки држач за чаши? Кажи НИ!

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.