Направете сами во 5 чекори: Закачалка за марами со работи што ги имате дома

Albert Evans 19-08-2023
Albert Evans

Опис

Дали ги чувате вашите марами во фиока? Ако е така, сигурен сум дека тие секогаш стануваат супер неуредни и на крајот се откажувате да ги користите. Ова е практично решение за одржување на вашите марами организирани без да се троши премногу простор во вашата гардероба. Ако ги држите закачени, ќе бидат лесни за пристап, практични и без брчки. Можете да го направите овој проект користејќи работи што ги имате низ куќата и ќе потрае помалку од 10 минути.

Чекор 1: Ставете ги штипките за облека

Ставете ги штипките за алишта над вашиот дрвена закачалка за да одлучите колку ќе користите. Оставете простор меѓу нив од најмалку 2 см за да има место за марамите кога ќе ги закачите. За мојот проект користев 7 боби иглички.

Исто така види: Направете сами: чекор по чекор да креирате минималистичка кутија за накит

Чекор 2: Залепете ги на место

Немав стапчиња за лепак, така што мојот пиштол за топол лепак би бил идеален за овој проект затоа користев двострана лента. Можете исто така да користите универзален или лепак за дрво. Само прочитајте ги упатствата и оставете го целосно да се исуши пред да се наслика.

Исто така види: Како да направите садници од нане во 6 чекори

Чекор 3: Залепете ја средината на штипката за закачалката

Закачалката треба да биде во средината на штипката за алишта, за да може полесно да се отвори.

Чекор 4: Боја

Ако вашите штипки и закачалки имаат соодветни бои, можете да го прекинете проектот овде. Бидејќи моите беа две многу различни бои, решив да ги обојам. Бидете креативни и одберете ја бојата што ви се допаѓа. оставиисушете се најмалку 4 часа.

Чекор 5: Закачете ги марамите

Сега сè што треба да направите е да ги закачите марамите и шаловите! Поставете ги најтешките во средината, а најлесните на краевите.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.