Како да направите престилка за фармерки во 4 чекори

Albert Evans 19-08-2023
Albert Evans

Опис

Да се ​​направи ремен за алат од стари фармерки е толку неверојатно лесно, што нема да верувате додека не го видите ова упатство. Потребни се само 4 чекори за да се заврши и 2 материјали. Фармерките се направени од тексас, што е многу цврста ткаенина, а џебовите обично се заковани за да се осигура дека точките на стрес во фармерките не се кинат. Затоа користењето стари фармерки е совршено за овој проект. Исто така, не треба да имате никакви вештини за шиење, нема потреба од дезен и ова сам ќе биде готово за помалку од 5 минути. Единственото нешто што треба да го имате на ум кога правите престилка од стари фармерки или ремен за алат е тоа што треба да ви стои околу половината. Затоа, најдобро е да користите сопствени фармерки.

Чекор 1: Соберете материјали

Избрав да ги користам овие стари, извалкани фармерки за овој проект бидејќи овој појас за алати ќе се користи за градинарство и веројатно ќе се валка постојано. За да ги исечете фармерките, ќе ви требаат добри ножици, погодни за сечење ткаенина. Ако користите обични ножици, може да потрае подолго за да се сече, а рабовите може да бидат малку искинати.

Чекор 2: Исечете го појасот

Прво, свртете ги фармерките внатре. Потоа почнете да го сечете појасот на фармерките додека не стигнете до предниот џеб. Сакате да ги задржите сите џебови непроменети затоа што тиеќе бидат држачите за алат.

Исто така види: макраме за почетници

Чекор 3: Исечете ги нозете

Кога ќе стигнете до предниот џеб, поставете ги панталоните рамно на рамна површина и исечете го околу џебот, спуштајќи се надолу кон нозете. нозете и потоа ротирање за 90 степени за да ги отстраните нозете. На задната страна на фармерките исечете ги под задните џебови и над меѓуножјето, извлекувајќи ги ногавиците на фармерките.

Исто така види: Направете сами: Како да направите поддршка за саксии за растенија

Чекор 4: Облик на ременот за алат

По сечењето на фармерките, вака треба да изгледа ременот за алат. Ако вашата има непарна форма на средината каде што порано беше меѓуножјето, само пресечете го по линијата на престилка. Ако сакате да додадете повеќе џебови, можете да исечете парчиња од ногалката и да зашиете преку оваа основа.

Чекор 5: Престилка за фармерки

Ставете ја престилка околу половината и прицврстете ја користејќи го копчето на појасот. Ако носевте панталони кои ви одговараат, тие треба да висат совршено на вашата половина. Ако сакате да го дотерате и да го затегнете, додајте повеќе копчиња до оригиналот. И тука е мојот нов појас за алат.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.