Занаети со картон

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Доаѓа Божиќ и, заедно со него, прекрасната практика на украсување на куќата со темата. Новогодишната елка е секогаш присутен елемент, но не доаѓа сама. Надополнувањето со елементи, како што е божиќната ѕвезда сам, ја прави сета разлика за да биде сè покреативно.

А најдоброто нешто е што оваа идеја не бара никакви трошоци. Се што ви треба е картонска кутија и неколку предмети за да направите хартиена ѕвезда со 5 точки, која може да се закачи од гранките на дрвото или во кој било агол од куќата.

Затоа денес ќе ви прикажам многу лесен туторијал за изработка DIY. Ќе најдете дека ова е една од најлесните идеи за картонски ѕвезди за правење. И сигурен сум дека резултатот ќе ви се допадне многу.

Затоа, ве поканувам да ја погледнете секоја слика подолу и да започнете да се забавувате токму сега. Бидете сигурни дека ќе вреди!

Исто така види: Како да се грижите за растението Красула

Чекор 1: Земете парче картон

Не мора да биде големо парче. Може да биде преклоп од кутија.

Чекор 2: Нацртајте ѕвезда

Користете го моливот за да нацртате ѕвезда на парчето картон. Изберете го стилот што најмногу ви се допаѓа.

Чекор 3: Исечете ја ѕвездата

Користете ножици за да ја исечете ѕвездата нацртана претходно.

Видете исто така: Како да направите шарени свеќи со помош на боички .

Чекор 4: Направив неколку ѕвезди

Погледнете како испаднаа.

Чекор 5: Направете дупки во ѕвездите

Користете ја иглата за да отворите дупки низ целата ѕвезда.

Исто така види: Како да направите светилка од рециклирано дрво во 13 многу едноставни чекори

Чекор 6: Погледнете како испадна

Вака изгледаше мојата ѕвезда откако ја прободе.

Чекор 7: Протнете ја врвката низ иглата

Користете добра врвка која е силна.

Чекор 8: Вметнете ја иглата низ дупките

Полесно со овој чекор и бидете внимателни кога ракувате со иглата.

Чекор 9: Мојата ѕвезда

Мојата ѕвезда е точно како на сликата.

Чекор 10: Врзете го јазолот

На крајот, врзете го јазолот во конецот на едниот крај од ѕвездата.

Чекор 11: Врзете уште еден јазол

Оставете парче врвка и врзете уште еден јазол на крајот за да виси.

Чекор 12: Готово е

Вашата картонска ѕвезда е подготвена.

Совет: можете да користите други бои на конци ако сакате да правите шарени ѕвезди.

Конечно

Погледнете како изгледаше ѕвездениот сет откако завршив. Доколку сакате, декорацијата можете да ја надополните и со блинкери и да го направите изгледот уште помагичен!

Ви се допаѓа идејата? Погледнете и како да направите свеќи од еукалиптус на многу лесен начин!

Што мислите за оваа идеја?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.