Светло за галон вода

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Рециклирањето е иднината! Купете галон вода и претворете ја во модерна, симпатична, персонализирана светилка со скап изглед за само неколку долари. Изгледа одлично сконцентрирано на врвот на вашата трпезариска маса, создавајќи нов амбиент, правејќи го попријатен, совршен за романтични вечери или вечери со друштвени игри. Изберете ја вистинската боја за вашиот декор и експериментирајте.

Чекор 1: Исечете го галонот вода

Земете го вашиот галон вода и, користејќи ја пилата, исечете го веднаш по првиот круг откако ќе го отворите вратот. Внимавајте да го ротирате галонот за да добиете права линија. Ако ја вметнете пилата во отворот на првото сечење, вашиот рез ќе биде искривен.

Чекор 2: Избрусете ги рабовите

За подобра завршница, избрусете го работ на вашиот сече, отстранувајќи ги сите несовршености. Користев две дебелини на шкурка: 220 и 100

Чекор 3: Исчистете го галонот

Исчистете го галонот за да ги отстраните честичките од нечистотија.

Исто така види: Како да направите маса за палети чекор по чекор - 10 едноставни чекори

Чекор 4: Боја внатрешноста

Започнете со бојадисување на внатрешноста на абажурот. За овој дел, најдобро е да користите метална боја за прскање за да ја рефлектира светлината и да и даде попрофесионален изглед. Решив да користам златна боја за да ја направам светлината потопла, но можете да изберете која било друга боја што сакате. Прочитајте ги упатствата на спрејот пред да го користите.

Чекор 5: Насликајте ја надворешноста

За надворешноста на вашиот абажур, можете да го користитебоја што ја сакате. Се одлучив за црна мат боја за да ја задржам неутрална и да одговарам на индустрискиот изглед за кој сакав. Мат спрејовите обезбедуваат подобра завршница и ги прикриваат недостатоците.

Чекор 6: Почекајте и проверете

Почекајте бојата да се исуши и проверете дали треба да нанесете друг слој. Направив два слоја црн спреј и еден слој златен. Ова е резултат на сликата однадвор.

Чекор 7: Резултатот од сликата

Ова е резултат на сликата однатре.

Чекор 8: Поставете го абажурот на приврзокот

Закачете го приврзокот од таванот или на ѕиден држач според упатствата. Вашиот приврзок мора да одговара на абажурот за да можете да ја инсталирате светилката. Ако не, можете да отсечете дел од тесното грло.

Чекор 9: Вметнете ја сијалицата

Вметнете ја сијалицата и запалете ја! Јас користам LED сијалица со влакно за да и дадам потопол ефект и мислам дека изгледа одлично. Важно: не користете светилки со вжарено за овој проект.

Исто така види: Како да демонтирате дрвена палета

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.