Како да инсталирате држач за ѕидни пешкири во 9 лесни чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans
простор.

Полици за пешкири за скали

Рустичните ентериери го вклучуваат овој тип на држач за пешкири. Ако не сакате да користите држач за пешкири што треба да се монтира на ѕид, ова е опција. Една од бројните придобивки на овој стил на решетката е тоа што може да се движи наоколу, што го прави одличен за луѓето кои претпочитаат редовно да го менуваат својот станбен простор.

Исто така види: Како да направите заштитник за кабел за полнење со Macrame

Прстен прстени

Регалките за крпи Ring Rings, како шипки за пешкири, содржат единствен простор за закачување на вашиот пешкир. Единствената разлика помеѓу прстенот за пешкир и шипката за крпи е тоа што прстените за пешкир обично се помали. Овој тип на шипки за крпи обично е во облик на прстен, но може да биде и правоаголен.

Како чекор по чекор да составите држач за пешкири

Ова е моментот што со нетрпение го очекувавте. Ќе те научам како да поставиш шина за крпи на плочката во бањата.

Отстранете го ламинатниот дрвен под

Опис

Во ред, сите, сите сме доживеале стрес поради тоа што не можеме да ги чуваме нашите крпи за капење во бањата. Што е подосадно од тоа да се туширате на навистина ладен ден и да запомните дека вашата крпа е на креветот затоа што бањата нема држач за пешкири?

Исто така види: Поставување на хоризонтални ролетни од бамбус

Иако поставувањето на ѕиден ограда за пешкири може да изгледа како едноставен проект „Направи сам“, тешкотијата со овој проект е што може да биде фрустрирачки, особено ако неправилно ја правите инсталацијата. Не грижете се! Вие сте на идеално место да научите како да поставите држач за пешкири без да се фрустрирате.

Како безбедно да го инсталирате шпоретот во само 10 чекори

додаток за бања/држач за пешкири

Различни тела за бања најчесто се користат за закачување крпи, особено кога не се во нивната оригинална употреба. Полиците за пешкири доаѓаат во различни стилови, вклучувајќи го следново:

Шачки за пешкири

Обезбедена е една лента за закачување на крпа на овој модел. Тоа е најдоброто решение за оние кои имаат мала бања бидејќи не поддржува купишта крпи.

Курки за крпи

Кунката за пешкир е вашата најдобра алтернатива ако сите ви треба она што ви треба е еден вид решетка што ви овозможува да го закачите вашиот пешкир на едниот крај. Овој стил на држач за пешкири поставен на ѕид е идеален ако сакате да создадете уреден изглед на вашето малечко.нешто што го направив беше да нацртав линија на ѕидот од бањата каде што сакав да ја обесам држачот за пешкири. Ова би ми овозможило да имам подобра идеја за тоа каде би било најдоброто место за мојата држач за пешкири и би ја подобрила мојата прецизност.

Не сакате да ја поставите држачот за пешкири во погрешна насока , а вие исто така не сакате едната страна да биде повисока од другата.друга. Како резултат на тоа, се препорачува да се нацртаат точки на ѕидот. За да ги означите овие точки, користете нешто забележливо, но и нешто што нема да остави трајна дамка на ѕидот на вашата бања.

Чекор 2: Дупчете дупки

Откако точно ќе означите точките на ѕидот, користете дупчалка за да ги дупчите дупките на веќе означените точки.

Чекор 3: Поставете го висечкиот дел на ѕидот

За да го поставите висечкиот дел на ѕид, треба да ги користам овие пластични парчиња (клипови) во дупката и да ги поставам завртките внатре.

Чекор 4: Зашрафете

Во ред, следното што направив беше да заврткам парчињата во ѕидот.

Чекор 5: Повторете го чекорот 4 за другата страна

Се разбира, има две од нив. Така, го направив истото двапати.

Чекор 6: Поставете ја лентата

Сега, време е да ја поставите лентата.

Чекор 7: Зашрафете ги завртките клинци во дупките

Тоа е многу лесен механизам. Само зашрафете ги клинците во отворите за држачот за пешкири.

Чекор 8: Резултат

Еве, држачот за пешкири е инсталиран.

Чекор 9:Пробајте го на

Овде, можете да видите дека ги закачувам крпата и некои мали украси.

Завршување

Еве како изгледа целосно.

Загреани шипки за пешкири за бања

Покрај тоа што имате ограда за пешкир во бањата, можно е, по релаксирачка бања или туширање, да го земете вашиот пешкир од шина за пешкир за бања, но што ќе играте? Застрашувачка ладна крпа! Тоа што треба да го триете телото со влажна крпа може да биде незгодно.

За среќа, се појавија некои прекрасни иновации. Пронајдокот на загреана шина за пешкир го реши проблемот со потребата да се избрише телото со влажна крпа. Вашиот пешкир секогаш ќе биде топол и меки кога ви треба, благодарение на создавањето на загреана шипка за пешкири.

Различни видови загреани шипки за пешкири

Постојат неколку достапни видови на загреани шини за пешкири, во зависност од вашите преференции и буџет.

Електрично загреани шини за пешкири

Името на овој тип на шини веќе открива каква шина за пешкири е. Електричната шина за крпи обично се приклучува во електричен штекер или има напојување со кабел за работа. Кога шината за пешкир е приклучена во електричен штекер и вклучена, металните шини се загреваат.

Пешки за крпи исполнети со течност

Течностите се вградени во секоја шина од Полица за пешкири во овој стил. Ова исто така бара поврзување на шината за пешкир со aелектричен штекер за да може течноста да се загрее, што ќе ви го загрее пешкирот. Вашиот влажен пешкир се загрева со топлината на течноста.

Хидронски огради за пешкири

Овој тип на шипки за пешкири користи и течност. Шините обично се шупливи и единицата е поврзана со хидроничниот систем за греење на вашиот дом. Ова ги загрева шините со пумпање топла вода низ нив.

Совет: Покрај сушењето на пешкирот, овој тип држач за пешкири може да ја загрее и вашата бања.

Како да ја отстраните вратата од рерната за Чистење

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.