Како да ја свиткате облеката за да заштедите простор во плакарот

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Ако не можете да останете во чекор со овие видеа што покажуваат како се превиткува облеката и ви треба туторијал чекор по чекор, не грижете се! Јас сум тука да помогнам. Да се ​​чува уредна гардероба е нешто што секогаш ми носи радост во животот, бидејќи не само што е релаксирачко да ги гледам работите организирани, туку и ми го олеснува денот. Нема ништо постресно за мене кога барам одреден предмет и не можам да го најдам, или сакам да облечам нешто и тоа е целосно стуткано затоа што не е правилно превиткано. Може да изгледа како болка во задникот да ја организирате вашата гардероба, но штом ќе создадете рутина за превиткување алишта и ќе научите како правилно да ја свиткате, станува многу полесно. Техниките на преклопување што ќе ви ги покажам во ова упатство се одлични за заштеда на простор во вашиот плакар и куфер.

Чекор 1: Како да ги свиткате маичките за складирање

Поставете ја маичката на рамна површина со предната страна надолу.

Чекор 2: Преклопете ги страните на кошулата

Преклопете една третина од кошулата преку средината. Преклопете го ракавот на вашата кошула на страна како што е прикажано погоре. Потоа повторете ја истата постапка со другата страна. Сега треба да имате правоаголна форма.

Чекор 3: Преклопете го долниот и горниот дел од кошулата

Преклопете го долниот дел и горниот дел од кошулата додека не се сретнат на средина.

Исто така види: 10 чекори: DIY палма лист со крафт хартија

Чекор 4: Како да се свиткакошула

Преклопете го горниот дел од кошулата уште еднаш и ставете ја во џебот создаден од долниот дел од кошулата. Преклопувајќи ги вашите маици на овој начин ќе се погрижите да не се распаднат кога ќе извадите една од фиоката. Совршено е за патување и сеуште можете да го видите отпечатокот на предната страна (ако се испечатени).

Исто така види: DIY Ноќта на вештерките

Чекор 5: Како да ги свиткате фармерките за да заштедите простор

Прво, ако сакате, можете да ги испеглате фармерките пред да ги свиткате. Потоа поставете ги фармерките на рамна површина превиткана на половина. Сакам да го свиткам со грбот свртен нанадвор бидејќи е подолг од предниот.

Чекор 6: Преклопете на половина

Доколку е потребно, прво преклопете го спојот на меѓуножјето за да направите покомпактна правоаголна форма. Потоа преклопете ги ногавиците на фармерките преку половината околу 5 прсти. Моите фармерки имаат патент на крајот од ногавиците, па го оставив целиот патент над половината. Потоа преклопете го тој дел надолу.

Чекор 7: Преклопете ја ногата

Од дното кон врвот, преклопете ги ногалките на фармерките на три додека не се порамнат на половината. По превиткувањето, вашите фармерки треба да можат сами да стојат за да можат да се стават во фиока и да ги одржуваат панталоните организирани. Ова е исто така одличен начин за превиткување фармерки за патување бидејќи ги набива фармерките и ги олеснува прогледливите.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.