Упатство за 4 чекори DIY: Научете како да направите минималистички приврзок за клучеви

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Ви здосади да ги барате вашите клучеви секое утро затоа што не можете да се сетите каде сте ги оставиле претходната вечер? Дефинитивно ви е потребен привезок за да си го организирате животот. Има многу стилови на пазарот, но секогаш е убаво да се има нешто приспособено, нели? Ќе те научам како да го направиш најлесниот минималистички приврзок за клучеви од нештата што може да ги имаш низ дома или многу лесно (и евтини) да се купат во продавница за занаети. Ова е исто така одлична идеја за повторна употреба на украсни предмети. Оригиналната идеја потекнува од пријателка која купила чинија за сувенири и не знаела како да ја искористи во својот дом, па направила привезок. Ајде да научиме како да направиме лесен и персонализиран приврзок за клучеви?

Чекор 1: Соберете ги материјалите

Ако сакате да создадете приврзок токму како мојот, ова се материјалите што сте вие ќе се користи. Но, можете да бидете многу креативни и да користите рамка, украсна чинија или дури и да направите основа со глина за да ги поставите куките C. Морам да ве предупредам дека имав два неуспеси при обидот да го направам овој проект: едниот користев универзален лепак и второ со течен клинец .

Исто така види: Направете сами: Како да направите Полароидна фото облека во рамка за слика

Чекор 2: Залепете ја горната кука C

Најдете ја средината на вашата чинија и закачете ја куката C на горниот дел од неа. Оваа кука C мора да се залепи како што е прикажано на сликата. За овој чекор можете да користите и кука за очи. За да ја прикачите куката, измешајте јадва дела од епоксиден кит додека не се добие еднолична боја, еден дел ставете го на даската, додадете ја куката и покријте со уште кит.

Исто така види: Оригами што се отвора и затвора чекор по чекор

Чекор 3: Залепете ги долните куки C

Од Според дизајнот на вашата чинија, пронајдете каде сакате да ги закачите куките што ќе ви делуваат како држачи за клучеви. Ако вашата основа е поголема од мојата, слободно користете повеќе куки C. Повторете ги истите чекори со епоксидна глина. Оставете да се исуши преку ноќ. Обрнете внимание на положбата на куките, отворот мора да биде свртен нанапред.

Чекор 4: Закачете го на ѕид

Вашиот минималистички приклучок е подготвен да се закачи на ѕид . Доколку сакате да го подарите некому, избрусете го епоксидниот кит и обојте го со акрилна боја. Епоксидниот кит е супер цврст и долготраен за да не треба да се грижите за тежината на клучевите.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.