Како да направите сопствена рамка за букви во 5 лесни чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Користењето табла со букви стана многу популарно во декорацијата на домот. Тие можат да пренесат различни пораки преку напишаното и стилот што се користи при пишувањето на буквите. Да му подарите некому рамка со букви е исто така одличен начин да ги изразите вашите чувства. Во ова сам ќе ве научам на едноставен начин да направите букви со помош на дрвена рамка и метална жица. По овие чекори, можете да додадете повеќе украси на вашата рамка за да го направите секој уникатен!

Чекор 1: Измерете ја големината

Ставете ја дрвената рамка на врвот на лист хартија за да ја измерите големината на нејзината внатрешна страна. Во оваа област треба да нацртате или напишете што сакате да додадете на декоративната рамка.

Чекор 2: Нацртајте ги буквите

За оваа буква избрав да го напишам зборот љубов (љубов на англиски), но можете да напишете што сакате. Единственото нешто што треба да го имате на ум е дека сите букви мора да бидат поврзани една со друга. Користењето курзив е најлесниот начин да го направите ова, но ако изберете да користите големи букви, дизајнирајте ги на таков начин што лесно се поврзуваат. Почетокот и крајот на зборот што го пишувате мора да се поврзат и со внатрешниот раб на рамката. Можете исто така да испечатите збор ако не ви е удобно да го пишувате.

Исто така види: Лажни свеќи за Божиќ

Чекор 3: Обликување на металните букви

Користејќи ја металната жица, почнете да ги следите буквите што сте ги напишале. Не заборавајте да оставите дополнително парче жица на почетокот и на крајот на зборот за да го вметнете во рамката. Ако користите тенка жица, веројатно можете да го направите ова само со вашите раце. За да го направите најостриот свиок на жицата, користете ја клештата.

Исто така види: Фабрика за пари

Чекор 4: Дупчете дупки во рамката

Поставете ги натписите на жицата над рамката и означете ја нејзината позиција. Потоа дупчете дупка на секоја страна од рамката за да ги вметнете зборовите. Не поминувајте низ рамката со дупчалката, бидејќи не сакате дупките да се покажат од надворешната страна на рамката.

Чекор 5: Вметнете ги буквите

Вметнете ги краевите на жицата со букви во дупките што сте ги направиле. За да го направите поцврсто, можете да додадете лепак за сите намени. Доколку е потребно, прилагодете го зборот за да одговара подобро. Потоа можете да додадете куки за слики за да го закачите на ѕид или да го поставите на врвот на масата. Има многу минималистички и убав изглед. Совршен подарок за секого!

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.