Поддршка за колачи и слатки со вазна за цвеќе: 6 многу лесни чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Како и разновидната употреба и корисност на растенијата, саксиите со цвеќиња исто така можат да ве импресионираат со многуте практични употреби. Теракотната вазна е она што ќе го користиме денес бидејќи може да се преобликува во голем број предмети. Кога наидов на оваа идеја, во најмала рака ми беше подмладувачка.

Па, тоа е затоа што секогаш сум подготвен за рециклирање на се! Секогаш кога наоѓам работи за рециклирање, како саксии со теракота што се надвор од растенија, жонглирам за да дојдам до креативни решенија.

Откако вратите на сите куќи беа затворени, многу луѓе почнаа да ги истураат своите таленти на сите други социјални медиуми. Лично, додадов многу креативни потфати на мојата листа на таленти. Направив убави држачи за телефони од ништо друго освен од стари кредитни картички. Така почнав да правам абажури од пластични шишиња. Исто така, кога открив дека има дополнителна празен врата во просторијата за складирање, ја претворив во симпатична глава.

Но, има едно нешто што сè уште не сум го научил, а тоа е готвењето. Во текот на изминатата година, видов дека устата ми се полива со секој од прекрасните рецепти за колачи таму. Сепак, со фрлените вазни од теракота и некои стари насликани цветни вазни, добив неколку прекрасни идеи како да направам штандови за колачи и пецива.

Со пекаритедомашните производи освојувајќи значителен дел од пазарот, штандовите на различни видови слатки за изложување на јавноста станаа многу актуелни. Покрај тоа, многу чини да имате штандови од различни типови во вашиот дом. На пример, држачите за кекси се сосема различни од тристепениот држач за колачи, не само по изглед, туку и по носивост.

Исто така види: Направете сам на глава: Како да направите табла со буџет

Значи, еве го моето прашање до вас. Дали претпочитате да ги купувате скапите штандови за торти достапни на пазарот или би сакале да направите штанд за да поставите роденденска торта и други слатки со рециклирање садови од теракота што веќе ги имате дома?

Погледнете го овој штанд за торта дека ќе ве научам денес повторно да ги користите старите саксии со цвеќиња во прекрасна тава за торта сам.

Потоа, видете и Како да направите полица со стари фиоки

Чекор 1: Ставете ја тортата чекор по чекор

Изработката на рустикален штанд за торта од теракота вазни е едноставно, исплатливо и совршено решение за прикажување торти. Ништо не го надминува спектаклот на трпезариска маса со чинија DIY во центарот.

За кекси, можете да додадете саксија и послужавник. Следните параграфи ќе се занимаваат само со овој процес. Проверете ги чекорите.

Чекор 2: Ставете теракота вазна на послужавник

Со помош на пиштол за лепило, нанесете голема количина лепакжешко во дното на теракота вазна. Брзо ставете ја фиоката на врвот на лепилото и притиснете го додека не се исуши лепилото. По околу 20 секунди, тргнете ги рацете подалеку бидејќи лепилото треба да се исуши во тоа време.

Чекор 3: Насликајте го држачот за торта со боја за прскање

Бојата за прскање добро се лепи за пластика , а достапни се сите видови на бои за прскање (сјајни, мат, металик, текстурирани) во зависност од вашиот вкус. Нанесете слој од боја за прскање, држејќи го најмалку 30 см оддалеченост од држачот за колачи за да не капе и оставете да се исуши целосно.

Чекор 4: Насликајте ја другата страна на вазната од теракота

Проверете дали бојата е целосно сува пред да започнете со бојадисување на другата страна. Доколку е потребно, нанесете два слоја, но првиот нека се исуши целосно пред да го нанесете следниот слој.

Чекор 5: Украсете го вашиот штанд за роденденска торта

Сакав еден рустикален држач за торта, стил на фарма. Затоа, се одлучив за некои парчиња јаже од јута. Нанесете топол лепак и притиснете ја врвката неколку секунди. По околу една минута, жиците целосно ќе се закачат за држачот.

Уживајте и научете како да направите свеќа со суви цветови

Чекор 6: Уживајте во вашиот прекрасен балер DIY

Купете некои од нивните омилени задоволства и изложете ги пред да ги проголтате. Кој би рекол дека правењето аПоддршката за колачи и слатки е можна со насликани вазни од теракота!

Но, не се само вазни со цвеќиња кои служат за правење убава потпора за колачите. Можете да користите различни рециклирани предмети. На пример, можете исто така да изберете да ја пренамените старата калај за свеќи за да создадете количка за десерт.

Исто така види: Како да направите сам iPad да стои во 17 супер лесни чекори

Мора да сте свесни за калапи со свеќи, нели? Повеќето од нив се трансформираат во вазни за растенија. Но, тие исто така може да се преработат во штанд за торта. За да го направите ова, мора да го измиете целиот восок од внатрешноста на конзервата.

Постојат два лесни процеси за ова: едниот вклучува загревање, а другиот вклучува замрзнување. Сметав дека е многу лесно замрзнувањето бидејќи замрзнатиот восок само паѓа од конзервата.

Следниот процес вклучува пронаоѓање на правоаголно или кружно парче дрво кое ќе служи како основа. Остатокот од процесот е сличен на она што го опишав погоре. Мора да ја прицврстите основата на плехот и за дополнително да го затегнете поставувањето, треба да направите дупки во дрвото. Зашрафете ја конзервата на дрвената основа и сите сте подготвени да декорирате. Со среќа!

Научете како повторно да употребите празна тетрапак млеко за да направите саксија за семе од растение

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.