Супер креативна идеја да ги организирате вашите очила во 13 чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Во средината на работите навистина е тешко да се открие каде ги чуваме сите наши омилени предмети за домаќинството. На пример, токму кога доцните во канцеларија и брзате да ја пронајдете вашата вратоврска, ќе ги изгубите игличките за вратоврската. Или сите ваши прекрасни фотографии се закопани во еден агол од собата, а вие сè уште не можете да ја најдете онаа што ви треба во одреден момент.

Нешто слично на овој проблем ме погоди пред неколку дена. Јас сум покровител на модата и начинот на живот. Така, можеби претпоставувате колку е совршено организирана мојата гардероба и сите други додатоци.

Го развив мојот вкус за мода откако почнав да се привлекувам на видеа од облека рециклирана од кора од растенија, коноп и голем број отпад. Навистина ме натера да размислувам дека ако ја ширам употребата на овие модни изјави и помогнам да се демократизираат, тоа ќе направи многу за животната средина.

За да ја сменам мојата модна изјава, тргнав во организациски дивеење. Тогаш сфатив дека сите мои костими и други додатоци се целосен хаос. Ова ме наведе да создадам сопствена маса за организирање.

Откако влегов во целата оваа организација, конечно наидов на мојот држач за очила. Повеќето од нив јадеа прашина над 6 месеци и не се потрудив ниту еднаш да се грижам за нив.

Преземање на винатадалеку, планирав да направам организатор за фиоки за очила или организатор за очила за сонце за изложување, но ми снема идеи за складирање на очилата.

Како би изгледал мојот пулт со организатор на биро што си го правите сам? И што е најважно, кој формат треба да го земам во предвид за мојот организатор сам на себе со оглед на мојата не толку пространа гардероба?

Конечно, мојот пријател дојде да ме спаси. Според уредувањето на мебелот во мојот дом, таа ме водеше низ различните аспекти и ми помогна да направам план. Еве ги чекорите на планот за организатор на очила за сонце сам. Проверете како да ги организирате наочарите бидејќи е многу лесно и евтино!

Научете како да направите картонска светилка

Чекор 1: Супер креативна идеја да ги организирате вашите очила

Земете го садот со кокос и издупчете дупка од централната точка.

Чекор 2: Земете ги потребните мерења

Земете го дрвениот стап (најдебелиот) и измерете го растојанието од чашите. Обележете со пенкало/молив.

Чекор 3: Исечете го стапчето

Исечете го непотребниот дел од стапчето ако е подолг од потребното.

Чекор 4 : Направете одредби за шиење на лушпата од кокос

Издупчете го стапот од едната страна на дното. Ова е местото каде што ќе го зашиете на лушпата од кокос.

Чекор 5: Дупчете ги дупките каде што сте ги означиле врвовите на очилата

Избушете ги дупките каде што сте ги обележале врвовите на очилатачаши.

Чекор 6: Работа на тенките стапчиња

Тенките стапчиња исечете ги до должината што ви треба.

Чекор 7: Спојте ги тенките стапчиња со дебели

Тенките чепкалки ставете ги во дупките на дебелото дрвено стапче.

Чекор 8: Спојте ја лушпата од кокос со чепкалка за заби

Сега земете ја завртката и шрафцигерот и закачете ја кокосовата лушпа на дрвеното стапче.

Чекор 9: Работа околу рабовите на стаклените школки

Користев топол силикон за лепење на монистрата рабовите на секоја стаклена обвивка.

Чекор 10: Проверете го вашиот напредок. Дали вашиот проект изгледа вака?

Вака изгледа организаторот на очила за сонце досега.

Чекор 11: Проверка на естетиката

За декорација, Залепив мини велосипед на врвот на штандот. Можете исто така да направите добро и без него.

Чекор 12: Проверете го изгледот

Ова е готовиот производ. Не беше толку тешко, нели?

Чекор 13: Проверете ги двапати сите очила за сонце

Можете да ги ставите сите ваши очила во организаторот за очила за сонце сега и да проверите како е сето тоа.

Сега кога знаете како да направите организатор за очила за сонце за вашиот дом, зошто да не го зачините вашето ново откритие со некои украси? Можете да ја насликате целата поставеност или да импровизирате со некои бои за прскање.

Проектот исто така ќе ви овозможи да влезете во организациската страна наработи. Ако почнете да го средувате целото место, најдобро е да започнете со нешто мало. Организаторите на очила за сонце, исто така, честопати се удвојуваат како држачи за картички, држачи за прстени и стануваат разновидност на сите ваши деликатни производи.

Ништо не се совпаѓа со вашата креативност кога правите организатор за очила за сонце што служи како држач за телефон, држач за обетки и сл. вклучено.

Исто така види: Идеи за сликање камен: како да насликате украсни камења

Откако го направив држачот за очила, се префрлив на обработка на дрво. Направив цврста дрвена полица од некои фрлени парчиња дрво што ми ги даде мојот пријател. Исто така, целата моја површина на мијалникот во кујната изгледаше ужасно неуредна. Почнав да правам полица за мијалник со неколку дополнителни парчиња иверица и сега сè изгледа толку добро!

Уживајте и научете како да направите дрвена кутија со алатки

Организирањето работи често станува зависност. Тоа е многу повеќе од редовно чистење на работите. Исто така, има многу врска со нашиот мир на умот и разумот.

Дрвоарството предизвикува многу зависност! Не ви дозволува да престанете да се прашувате и да пресметувате кој е следниот проект во кој би сакале да истражувате.

Од елегантни дрвени рамки до платнена уметност или дрвена кутија со алатки, некое цврсто дрво, коцки за складирање, прекрасен базен маси и лебдечки послужавници, како што велите.

Бројот назадачите што можете да ги обезбедите се практично бесконечни. Тогаш се што останува е целосно да се нурнете во проект по ваш избор. homify е секогаш тука со вашиот целосен водич!

Како повторно да ги користите ПЕТ шишињата во градината [18 чекори]

Исто така види: Како да направите играчки дрвени куќи

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.