DIY Велигден

Albert Evans 14-08-2023
Albert Evans

Опис

Велигден е, како Божиќ, еден од празничните датуми во годината што најмногу го очекуваат децата (од сите возрасти). Никогаш не им здосадува ритуалот на лов на чоколадните јајца кои велигденското зајаче ги крие на најнеочекуваните места во куќата и градината. Во овој радосен лов, секое дете ја зема својата велигденска корпа, во која ги чува сите пронајдени бонбони додека корпата не биде целосно полна и подготвена да биде испразнета од незаситните мали усти.

За да се истегне и продолжи забавата на деца, како да ги научите секое девојче и момче да си направат сопствена велигденска корпа со хартиена чинија за еднократна употреба и некои други евтини материјали, лесни за наоѓање и едноставни за употреба? Овие корпи се исто така една од многу добрите идеи за украсување на Велигден, покрај тоа што се убав и убав подарок за да им подарите на вашите пријатели и семејството и школските пријатели.

Јајцата и слатките не се единствените работи што можат да се стави во велигденска корпа или на нејзино место. Има многу работи со оваа тема, како што се полнети зајаци, чаши, списанија и боенки, сложувалки, градежни блокови, кутии со боички или боички, магнети за фрижидер, влечки и чорапи со принт од зајаци. Како да направите список за купување за да ја диверзифицирате содржината на велигденските корпи за забаватасемејство?

Но, пред да продолжите на упатството за сезонско украсување сам за себе за тоа како да направите велигденска корпа, ќе научите како да направите чоколадни јајца за да ја диверзифицирате содржината на корпите. Проверете го ова:

Подгответе го чоколадото – Две третини од чоколадото треба да се искршат на мали парчиња и да се стават во голем стаклен сад, кој треба да се стави на тава со умерено зовриена вода. Чоколадото нека се стопи постепено и загрејте го на 55°C. Тргнете го садот од оган и додадете го преостанатото чоколадо, спуштајќи ја температурата на 28°C. Вратете го садот на оган и зголемете ја температурата на чоколадото на 32°C.

Исто така види: Кучешки скали: Како да направите кучешки скали во 14 чекори

Сега, со четка за пециво рамномерно распоредете дебел слој чоколадо преку калапот. Потоа калапот со чоколадото ставете го во фрижидер пет минути, бришејќи ги рабовите со влажна крпа. Продолжете со овој процес со други калапи, премачкајте ги со чоколадо и ставете ги сите во фрижидер еден час. Загрејте го листот за печење и на него ставете ги чоколадните „лушпи“ во облик на јајце. За да ги запечатите двете страни, притиснете ги заедно неколку секунди.

Сега кога чоколадните јајца се подготвени да се сокријат, време е да ја направите велигденската корпа во 11 лесни чекори. Проверете!

Чекор 1 – Исечете полукруг од хартиена чинија

Започнете со отсекувањеполукруг на хартиена чинија. Потоа го правам истото на друга чинија.

Чекор 2 – Прикачете една од хартиените чинии на другата за да ја направите велигденската корпа

За да ја направите велигденската корпа, закачете чинија хартија од другата и ги спои страните на чиниите заедно.

Исто така види: Како да се нанесе термоколациона фластер во 7 чекори со помош на пегла

Чекор 3 – Ставете една хартиена чинија врз друга

Сега, ајде да ги направиме ушите од зајаче за велигденската корпа. Ставете една хартиена плоча врз друга како што е прикажано на сликата и користете го пенкалото за да ги означите пресеците помеѓу двете хартиени плочи.

Чекор 4 – Исечете ги хартиените плочи на означените локации

Исечете ги хартиените плочи на означените места за да ги направите зајачките уши.

Чекор 4.1 – Вака ќе изгледа секое уво

Вака секое уво ќе изгледа увото ќе изгледа како откако ќе го исечете од хартиената чинија.

Чекор 5 – Направете го внатрешниот дел од увото на зајакот

На розова хартија, нацртајте и исечете го внатрешен дел

Чекор 6 – Залепете ја розовата хартија на внатрешноста на увото на зајачето

Сега, лепете ја розовата хартија на внатрешната страна на увото на зајачето.

Чекор 7 – Закачете ги зајачките уши на хартиените чинии од велигденската корпа

Слепете ги зајачките уши на хартиените чинии што ја формираат велигденската корпа.

Чекор 8 – Прикачете го врвка на велигденската корпа

Користете ја степлерот за да ја прикачите врвката на странитеод велигденската корпа.

Чекор 9 – Нацртајте го лицето на велигденското зајаче

Нацртајте ги очите, муцката и забите на велигденското зајаче.

Чекор 10 – Наполнете ја велигденската корпа со слатки

Сега, наполнете ја велигденската корпа со слатки и добрите.

Чекор 11 – Вашата велигденска корпа е подготвена!

Вака треба да изгледа вашата велигденска корпа на крајот од ова упатство.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.