Лесно сам: Како да направите тркалезна рамка за огледало

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Малите тркалезни украсни огледала се задолжителни во секој декор во денешно време. Тие помагаат да се осветли просторијата и се одлични за балансирање на фенг шуи во вашиот дом. Сепак, правењето рамка за тркалезно огледало може да изгледа тешко или одзема многу време. Но, не мора да биде така. Ќе ви покажам како да ја направите најлесната тркалезна рамка за огледало што некогаш сте ја виделе како дел од проектот за вртење што можете да го видите на страницата „Направи сам“ на Homify. Ја претворив сламената капа во корпа за садење и ќе го искористиме раб за да ја направиме рамката за огледало бохо. Оваа рамка за огледало е одлична ако имате мало огледало, но сакате да имате големо влијание.

Чекор 1: Намачкајте лепак на работ

Како што ќе треба да ја исечете шапката, прво намачкајте со бел лепак на местото на круната на шапката (делот што ја покрива вашата глава ) најдете ја картичката. Ова ќе спречи сламата да се распадне при сечењето на шапката.

Исто така види: Органска брокула дома: како да одгледувате брокула

Чекор 2: Одделете ја вратичката од круната

Направете го првото сечење со секач за кутии за да ја задржите капачето недопрено, а потоа исечете го со ножици. Ако ви треба, прво можете да нацртате каде да сечете. Зачувајте ја круната за проектот за кешот.

Чекор 3: Залепете го работ на огледалото

Вашето огледало треба да биде поголемо од круната на шапката за да ја покрие целата дупка оставена од тоа. Ако вашето огледало има остри рабови, прво со брусење надолу. Ставиогледало на масата, свртено надолу и поставете го вратичката над неа. Обидете се да ја центрирате вратичката над огледалото и да нанесете топол лепак за да ја залепите рамката од слама на огледалото.

Исто така види: Водич за тоа како да одгледувате боровинки во саксија во 6 многу едноставни чекори

Чекор 4: Прикачете ја куката за слика

Користејќи смеса од епоксидна паста, прикачете ја куката за слика. Ставете го вертикално во центарот на огледалото, точно на работ каде рамката од слама се среќава со тркалезното огледало. Ова исто така ќе обезбеди огледалото да не падне од рамката. Оставете да се исуши 2 часа.

Чекор 5: Закачете го бохо тркалезното огледало

Тоа е тоа. Зарем не реков дека ова е најлесниот туторијал за рамка за огледало што некогаш сте го виделе? Ова е одлична идеја ако треба да пополните голем простор на ѕидот, но не можете да си дозволите големо огледало. Иако самото огледало е многу мало, рамката се истакнува во декор.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.