Организатор на фиоки

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Кога сте инвестирале многу пари во градници кои ја нудат вистинската структура и форма, важно е да размислите како ќе ги чувате и вие. Кога, особено обложените градници, тие не се чуваат правилно, тие имаат тенденција да се деформираат и сите пари што сте ги вложиле во нив одат во вода. Најдобар начин да ги чувате градниците со облоги, доколку имате доволно простор, е да имате посебен простор за секоја чаша. Во овој туторијал „Направи сами“, ќе ви покажам како да направите картонски прегради за фиоки што всушност функционираат.

Чекор 1: Исечете ги картонските прегради за фиоки

Првиот чекор е да ја измерите големината на фиоката за да ја пронајдете големината што ви е потребна за да ги исечете преградите за фиоки. Мојата ќе биде 32 см на 10 см. Исеков две од нив, но направи колку што ти треба.

Исто така види: Осветлување: Како да ги поправите изгорените трепкачи

Чекор 2: Покријте ги преградите за фиоки од картон

За да им дадете подобра завршница на преградите за фиоки, покријте ги со обоена хартија или памучна ткаенина, ширејќи обилен слој бел лепак на картонот. Откако ќе се исуши лепилото, ќе го зајакне и картонот.

Чекор 3: Исечете ги жлебовите

Отстранете ги жлебовите од папките и измерете ги. Мојата ја исеков малку пократко од висината на картонските прегради за фиоки. Обележете ја големината и исечете со ножици или нож. Овие олуци се она што ќе ги задржи разделницитефиока во место.

Чекор 4: Ставете ги жлебовите на страните на преградите за фиоки

На секоја страна од картонските прегради за фиоки, поставете жлеб. Потоа, на задниот дел од олуците, ставете парче двострана лента. Поставете ги преградите на фиоката внатре во фиоката за да го потврдите растојанието пред да го отстраните капакот на лентата. Користењето на жлебовите за држење на преградите на фиоките е одлично бидејќи тие им даваат поголема структура на преградите и нема да го оштетите картонот ако сакате да ги отстраните за да ја промените положбата на преградите.

Исто така види: Чекор по чекор: Венец од филц цвеќиња за декорација

Чекор 5: Како да складирате градник со тапацир во фиоката

Залепете ги преградите на фиоката внатре во фиоката на позициите што ги обележавте претходно и вашиот организатор за фиоки за градник е подготвен. Можете исто така да користите хартиена подлога за да се осигурате дека градникот ќе ја задржи својата форма кога се складира. Во случај да немате многу простор за фиоки, наскоро ќе направам уште еден организатор за градник сам.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.