Како да направите сам iPad да стои во 17 супер лесни чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Обично развивањето нешто за нашата технологија не е првото нешто што ни паѓа на ум кога имаме креативен чешање. Бидејќи целата наша технологија е толку елегантна и професионална, и бидејќи работите што сакаме да ги произведеме обично имаат пријатна или забавна атмосфера за нив, технологијата и занаетчиските производи не се комбинација за која често размислуваме. Во споредба со вашите мобилни телефони, таблетите се малку потешки за држење во раце. Дали мислите дека би можеле да го држите во една рака долго време ако треба да го користите еден час или повеќе? Не можете, се разбира! Друго сценарио е кога удобно седите или лежите на креветот, но додека ја одржувате истата положба додека гледате во таблетот, вашиот врат несомнено чувствува болка или замор. Затоа, тоа што треба да го направите е да користите додаток за таблет, како што е држач за таблет. Затоа ќе ве научам на најлесниот начин да направите држач за iPad.

Идеи за држачи за таблети

Некои од работите или материјалите што можете да ги користите како држачот за таблети се само импровизирани, но еве список на некои од нив:

1. Штанд за таблети за книги: Создадете држач за таблет од книга.

2. Картонски држач за таблет: Лесно е да се состави овој картонски држач за таблети. Само малкукартон од стара кутија, ножици и пенкало. Не се потребни комплицирани упатства пред да можете да го креирате готовиот производ. Можете брзо да го видите резултатот бидејќи упатството е едноставно. Едноставно нацртајте ги формите на картон, исечете ги средините на секоја и потоа составете ги.

3. Држач за таблет и футрола од ткаенина

4. Држач за таблети за гајба за јајца: чувајте ги искористените кутии за јајца од ѓубрето затоа што можете да направите таблета да се истакне во нив. Само пријателски потсетник дека картонот за јајца со шилест центар е оној што треба да го користите за вашиот држач за таблет.

5. Дрвен држач за таблети (централен фокус): Погледнете низ вашиот двор или некои стари предмети за да видите дали можете да најдете некоја иверица или дрвена табла. Тие се одлични материјали за да направите држач за iPad, кој ќе го направите сами, кој, кога ќе го ставите дома, зрачи со уникатна атмосфера. Процесот е едноставен за следење, а треба да се подготват само неколку едноставни алатки - иверица, флексибилна пила и шкурка. Можете да го обоите со вашите омилени бои или да го запалите со малку оган како што направив јас за да му дадам на вашиот штанд за iPad DIY порустикален и поинаков шмек.

За љубителите на проекти за обработка на дрво : како да научите како да направите дрвена даска за сирење или дрвен држач за четка за забизаби?

Исто така види: Вазелин: за што служи и 4 апликации за секојдневниот живот

Како да направите дрвен држач за iPad

Еве неколку чекори за тоа како лесно да направите дрвен држач за таблет:

Чекор 1 Еве планот

Како што можете да видите, прво го нацртав планот за тоа како треба да изгледа мојата маса и ги нумерирав парчињата за полесно објаснување. Мора да го направите и ова.

Забелешка: Ова е само скица за да не мора да биде совршена.

Чекор 2. Ајде да го креираме секое парче сега

Откако ќе го нацртате планот за држач од дрвена маса, следното нешто што треба да направите е да го креирате секое парче.

Чекор 3. Цртајте на дрвото

За да ги креирате парчињата, прво нацртајте на дрвото.

Чекор 4. Сечење

Дизајнот го олеснува сечењето дрво.

Чекор 5. Ова ќе биде рустикален држач за iPad „направи сам“

Ќе направам рустикален држач за „направи сам“ за iPad - затоа изгорете го секое парче по малку.

Чекор 6. Еве го

Еве слика за тоа како испадна мојот проект.

Чекор 7. Обележете ги точките за дупчење

Ќе треба да ги означите точките каде што имате намера да ги дупчите дупките.

Чекор 8. Дупчете ги

Сега издупчете ги дупките што штотуку ги обележавте со помош на дупчалка.

Чекор 9. Повеќе дупчење

Ова е втората дупка што ја дупчам како што можете да видите.

Чекор 10. Деловите 1 и 2 се подготвени

Првите два делатие се подготвени.

Чекор 11. Прикачете ги парчињата едни на други

Сега, ајде да ги прикачиме сите парчиња еден со друг.

Чекор 12. Време е да се направи третото парче

Сега е време да се направи третото парче.

Чекор 13. Да го поправиме и ова парче

Откако ќе го направите третото парче, поправете го и него.

Чекор 14. Време е да се направи долниот дел

Еве сега, долните делови (парчиња 4 и 5) ќе одат под таблетот.

Чекор 15. Нацртајте го отворот што ви треба

Ставете го таблетот блиску до дрвото за да можете да го добиете точното место за да го нацртате отворот што ви треба. Погледнете ја мојата фотографија за подобро да разберете за што зборувам.

Чекор 16. Залепете го на главната работа

Сега прикачете ја на главната работа.

Чекор 17. Еве го - завршено!

Конечно, вашиот дрвен држач за таблети сам е завршен.

Страничен приказ

Ова е слика од мојот држач за таблет од страна.

Сега можеме да го користиме со таблетот

Време е да го поставам мојот таблет на дрвениот држач за таблет што штотуку го направив. Многу ми ја олесни работата.

Заден поглед на мојот држач

Ова е заден поглед на мојот држач за таблет.

Исто така види: Направете прекрасно езерце со риби во саксии

Таблетот поставен хоризонтално

Слика од мојот таблет поставен хоризонтално на мојот дрвен држач.

Колку ви е корисно да имате држач за таблет?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.