Лесно сам за да ја одржите вашата кујна организирана: Држач за крпи за садови

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Сите ни се допаѓаат лесни совети за организација на кујната и упатства за „направи сам“! Овој сам ќе ви помогне да ја организирате вашата кујна на стилски начин и да ги држите вашите крпи за садови при рака (и суви). Најдобриот дел од овој совет за организација на кујната е тоа што ви требаат само четири материјали и две алатки за да го остварите, а тоа е супер лесно! На крајот на краиштата, кој не сака организирана кујна, нели?

Исто така види: Мешање бои: Како да направите сина боја и јоргована боја во 12 лесни чекори

Чекор 1: Исечете ја закачалката

Типот на закачалка што треба да го користите за овој проект е закачалката за шипки за панталони. Мора да има тенко колче на дното и засек на рамениците (таа дупка за закачување на алиштата од ремче за шпагети). Значи, прво, отстранете го полите на панталоните. Второ, исечете ги рабовите на закачалката на околу 1 см од засекот.

Чекор 2: Исечете ја шпилката

Со помош на ножовната пила исечете ги и краевите на шипката за панталоните што ги извадени од закачалката за да бидат исправени. Доколку е потребно, избрусете ги рабовите на парчињата што сте ги исечкале.

Чекор 3: Прикачете го држачот L

Поставете го држачот L на парчето закачалка. Парчето дрво треба да биде свртено во иста насока како L, создавајќи квадратна форма U. Користете ја завртката за дрво за да ги прицврстите заедно. Погледнете ја горната фотографија за подобро разбирање. Повторете го истиот процес со другиот држач L и парчето дрво.

Чекор 4: Залепете ја лентата за панталони

Со помош на повеќенаменски лепак, закачете јашпилка во парчињата дрво, вградувајќи ја во засеците. Оставете го лепилото да се исуши.

Исто така види: Како да привлечете пеперутки во градината во 7 лесни чекори

Чекор 5: Поставете го држачот за крпа за садови во вашиот кујнски шкаф

Најдобриот дел од овој проект е што можете да го преместите низ кујната, како што ќе поставете го само на горниот дел од вратата на кујнскиот шкаф. Не треба да дупчите дупки во вашиот мебел, и тој е совршен за изнајмувачите.

Чекор 6: Додајте ја крпата за чај

Сега сè што треба да направите е да ја закачите крпата за садови ! Овој држач за пешкир изгледа чист, уреден и помага вашата крпа да биде сува за да можете да ја користите подолго и да не ја перете толку често.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.