Направете сами: Како да направите торба за ладење со жито и билки

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Секогаш е добро да имате на располагање торба или термална подлога. Термичката кеса можете да ја користите за да направите облога, која помага да се ублажат болките во мускулите, грчевите, па дури и да ја користите за да го направите вашето место за спиење потопло, особено на студ. Уште подобро е да можете да ја комбинирате удобноста што ја дава со придобивките од ароматичните билки. Во вашата термална кеса можете да ставите некои билки за кои е познато дека имаат смирувачки мирис и на тој начин да ја направите неговата употреба уште порелаксирачка. Во овој туторијал, ќе научите како сами да направите термална кеса од зрна и ароматични билки, кои ги загревате во микробранова печка. За да го направите ќе ви треба секое парче ткаенина што го имате дома и некои многу едноставни состојки за да ги најдете, нема да бара многу работа или големи вештини за шиење, а гарантирам дека кога ќе го користите и ќе ја почувствувате таа топлина и тој вкусен мирис, ќе заборавите на секоја болка или непријатност. Затоа, ајде да научиме и да се фатиме за работа!

Исто така види: Дрвена рамка за огледало

Чекор 1: Обележување на шевот

Поставете ја ткаенината внатре кон надвор и закачете го местото каде што ќе шиете. Можете да го направите тоа со рака или на машина за шиење.

Чекор 2: Шиење

Зашијте ја ткаенината внатре кон надвор и оставете само мала дупка отворена, каде што ќе ставите тоа ориз и билки. По шиењето, свртететкаенината на десната страна.

Чекор 3: Ставање на зрната

Со помош на инка ставете го оризот во кесата. Јас користев 1 кг, но тоа е приближна мерка бидејќи ќе зависи од големината на вашата термална кеса. Ви предлагам

да го ставате малку по малку, додека не почувствувате дека е доволно сито.

Чекор 4: Ставајте ги билките

Продолжете да го користите инка за да ги ставите билките во термалната кеса.

Исто така види: Baby Mobile: Како да направите Tsurus Mobile во 12 едноставни чекори

Чекор 5: Завршување

Зашијте го малиот отвор лево за да ги поминете зрната и билките. Направете добро зајакнат шев за да го избегнете ризикот од отворање на кесата.

Чекор 6: Готово!

Вашата торба за ладилник е подготвена. Загрејте во микробранова печка 1 до 3 минути,

во зависност од големината и местото на погодената област. Ако е многу

жешко, не го ставајте во директен контакт со кожата, бидејќи може да изгори.

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.