Магдонос / Магдонос: Научете како да се грижите за магдоносот во 6 многу лесни чекори

Albert Evans 19-10-2023
Albert Evans

Опис

Овде на веб-страницата на homify, веќе ви покажавме неколку градинарски трикови за одгледување зачини како оригано и праз. Бидејќи знаеме дека многу луѓе сакаат да додаваат свежи, домашни билки во нивната храна, денес ќе ве научиме како да се грижите за друг вид зачини што често се користи во готвењето: Научете чекор по чекор како да растејте магдонос!

Исто така види: Направете го и приспособете го ѕидот од плута

Petroselinum crispum, попознат како магдонос или магдонос, е еден од најомилените зачини што се одгледува низ куќата. Покрај тоа што е лесен за одгледување, без разлика дали е во саксии или во градинарски градини, магдоносот додава вкусен вкус на јадењата!

Иако е роден во централните и источните региони на Медитеранот, магдоносот е натурализиран во други делови од планетата и широко се одгледува како билка низ светот.

Магдоносот е високо ценет поради неговиот вкус и често се користи како зачини за завршување на јадењата. Малите, ароматични листови им даваат на рецептите свеж мирис и апетитен вкус. Доколку случајно не сте голем љубител на неговиот вкус, можете да одгледувате и магдонос поради неговата естетска и украсна вредност, бидејќи зелените листови на ова растение се исто така убави.

Во основа постојат два вида магдонос што можете да го одгледувате дома: Сала / магдонос, кој има лисја што личат на чипкасти и целер, исто така наречен цилинтро, кој има слични лисја, но повеќе

Покрај тоа што се користи во готвењето, Petroselinum crispum има и одлични лековити својства, бидејќи помага во лекување на уринарни инфекции, камења во бубрезите, хипертензија и запек.

Се верува дека одгледување Ова растение станало популарно во Европа во античко време, кога Египќаните го користеле како лек за стомачни и уринарни заболувања. Магдоносот, исто така, содржи една од највисоките концентрации на мирицетин на 100 грама, тип на флавоноид познат по тоа што спречува рак на кожата и помага во лекувањето на дијабетес. Покрај тоа, магдоносот содржи и антиинфламаторни својства. Многу истражувања покажуваат дека супстанциите пронајдени во магдоносот имаат корист за здравјето на срцето, намалувајќи ги факторите на ризик за срцеви заболувања.

Со оваа огромна листа на придобивки од одгледувањето магдонос дома, почнувајќи од вкусот, до неговата украсна вредност и лековитите користи, можеби мислите дека учењето како да се грижите за магдоносот мора да биде тешко.

Но, всушност, тоа е токму спротивното! Учењето како да се засади магдонос не е воопшто комплицирано, а грижата за ова растение е многу едноставна.

Подолу, погледнете ги 6-те лесни чекори што мора да ги следите за да научите како да садите магдонос во саксија и да се грижите за оваа билка на едноставен начин.

Чекор 1: Идеална почва

Магдоносот е растение кое толерира широк спектар на услови и видови наслетува и може да расте дури и во неплодни почви. Сепак, се препорачува да се сади во добро исцедена почва, богата со органска материја и со pH помеѓу 5,8 и 7,2, за да расте силен и здрав.

Покрај тоа, кога го садите вашиот магдонос . бидете сигурни дека почвата има многу хранливи материи. За да го направите ова, можете да ја измешате земјата со органски компост.

Чекор 2: Климата за одгледување магдонос

Магдоносот најдобро расте во области со поблага клима, т.е. со температури помеѓу 10ºC и 22ºC. Доколку се одгледува на места со многу високи температури, се препорачува само индиректно изложување на сончева светлина.

Доколку живеете во место со студена зима, најдобро време за сеење магдонос е пролетта, кога постои ризик од мразот помина. Ако живеете во топла област, можете да садите магдонос во секое време помеѓу почетокот на зимата и доцната пролет.

Чекор 3: Најдобро место за садење магдонос

Растението може добро да расте на отворено и во затворен простор. Ако го засадите магдоносот во вазна, предност дајте им на најдлабоките, бидејќи корените можат да достигнат длабочина од повеќе од 50 сантиметри.

Чекор 4: Оптимално осветлување за одгледување магдонос

Во затворен простор, магдоносот расте многу добро кога се става во близина на прозорци, бидејќи треба да биде изложен на сонце во поголемиот дел од денот.

Минималната препорачана количина на сончева светлина за магдоносот да имадобар раст е 4 часа на ден кога сонцето е слабо. Ако одгледувате магдонос во топла клима, ставете го во делумна сенка. Исто така, не заборавајте да го вртите садот на секои три или четири дена за растението да не се потпира на сонце.

Чекор 5: Како да го наводнете магдоносот

Ако ако сакате да го одржувате магдоносот среќен, внимавајте кога го полевате.

Проверете ја почвата со прстите и полевајте секогаш кога ќе почувствувате дека површината е сува. Почвата секогаш треба да биде влажна, но никогаш влажна.

Оставете вишокот на вода да истече низ дренажните дупки на дното на садот. Исто така, никогаш не дозволувајте корените да седат во вода, бидејќи тоа може да предизвика гниење на растението.

Се препорачува магдоносот да се полева во мали количини неколку пати неделно. Ако температурата е превисока, може внимателно да се наводнува наутро и на крајот од денот.

Чекор 6: Како да се бере магдоносот

Кога растението ќе достигне висок околу 15 сантиметри, веќе е можно да се бере. Секогаш избирајте ги најоддалечените лисја. Со остри ножици, исечете го листот од стеблото на растението.

Не заборавајте никогаш да не исечете повеќе од 1 од растението за да избегнете да го загрозите неговиот развој.

- Како да направите садници од магдонос: Ако се обидувате да го размножите магдоносот дома, внимавајте дека на растението му треба време да никне и да излезе од почвата.Се чека период од 5 до 6 недели по сеидбата за да се појават садници. Совет за полесно ртење е да ги натопите семките од магдонос во вода преку ноќ пред сеидбата.

Исто така види: Упатство за 10 чекори за полица со кожна рачка

- Како да се исецка магдоносот: Сега кога веќе знаете како да го соберете магдоносот и веќе собравте еден куп за да го користите во вашето јадење, време е да научите како правилно да го исецкате!

За да го направите ова, земете го свежо исечканиот куп, добро измијте го и исушете го. Потоа проверете дали сите магдонос се свртени во иста насока (Ова исто така помага ако се обидувате да се ослободите од стеблата, бидејќи тие имаат многу погорчлив вкус од листовите). Потоа соберете го и држете го врвот на ножот над магдоносот на даската за сечкање. Сега почнете да замавнувате со ножот нагоре и надолу преку купот магдонос, држејќи го врвот на сечилото на површината на даската за сечење постојано. Тоа е тоа, сега знаете како да сецкате магдонос како професионалец!

Дали одгледувате магдонос дома? Дали имате дополнителни совети?

Albert Evans

Џереми Круз е познат дизајнер на ентериер и страстен блогер. Со креативен шмек и внимание кон деталите, Џереми трансформираше бројни простори во прекрасни средини за живеење. Роден и израснат во семејство на архитекти, дизајнот тече во неговата крв. Уште од мали нозе бил задлабочен во светот на естетиката, постојано опкружен со нацрти и скици.Откако доби диплома за дизајн на ентериер на престижен универзитет, Џереми тргна на патување за да ја оживее својата визија. Со долгогодишно искуство во индустријата, тој има работено со клиенти од висок профил, дизајнирајќи извонредни простори за живеење кои отелотворуваат и функционалност и елеганција. Неговата способност да ги разбере преференциите на клиентите и да ги трансформира нивните соништа во реалност го издвојува во светот на дизајнот на ентериер.Страста на Џереми за внатрешен дизајн се протега надвор од создавање прекрасни простори. Како страствен писател, тој ја споделува својата експертиза и знаење преку неговиот блог, Декорација, Ентериер, Идеи за Кујни и Бањи. Преку оваа платформа, тој има за цел да ги инспирира и води читателите во нивните сопствени дизајнерски потфати. Од совети и трикови до најновите трендови, Џереми дава вредни сознанија кои им помагаат на читателите да донесат информирани одлуки за нивниот животен простор.Со фокус на кујните и бањите, Џереми верува дека овие области имаат огромен потенцијал и за функционалност и за естетскижалба. Тој цврсто верува дека добро дизајнираната кујна може да биде срцето на домот, поттикнувајќи семејни врски и кулинарска креативност. Слично на тоа, убаво дизајнираната бања може да создаде смирувачка оаза, дозволувајќи им на поединците да се релаксираат и да се подмладат.Блогот на Џереми е вистински извор за ентузијасти за дизајн, сопственици на куќи и секој што сака да го обнови својот простор за живеење. Неговите написи ги ангажираат читателите со волшебни визуелни слики, стручни совети и детални водичи. Преку својот блог, Џереми се стреми да ги поттикне поединците да создаваат персонализирани простори кои ги рефлектираат нивните уникатни личности, начин на живот и вкусови.Кога Џереми не дизајнира или пишува, може да се најде како истражува нови дизајнерски трендови, посетува уметнички галерии или пие кафе во пријатни кафулиња. Неговата жед за инспирација и континуирано учење е очигледна во добро изработените простори што ги создава и проникливата содржина што ја споделува. Џереми Круз е име синоним за креативност, експертиза и иновативност во областа на дизајнот на ентериер.